LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Silicon Labs prezentuje płytkę z czujnikami: optycznym, wilgotności i temperatury

Firma Silicon Labs wprowadziła do swojej oferty płytkę czujnikową o nazwie BIOMETRIC-EXP-EVB. Została ona zaprojektowana jako rozszerzenie dla płytki uruchomieniowej EFM32 Wonder Gecko Starter Kit, może mimo to zostać połączona również z innymi platformami.

Płytka BIOMETRIC-EXP-EVB została wyposażona w czujnik optyczny z serii Si114x. Pozwala on mierzyć natężenie światła, promieniowanie UV oraz odległość. Układ ten może mieć również zastosowanie medyczne – może zostać wykorzystany do pomiaru pulsu.

Inny użyty na płytce czujnik to Si701x. Pozwala on mierzyć wilgotność względną oraz temperaturę.

Płytka wyposażona została ponadto w przetwornicę podwyższającą DC-DC TS3310 i 20-pinowe złącze komunikacyjne, a całość jest zasilana bateryjnie.

Do wizualizacji wyników pomiarów przeznaczona jest aplikacja z interfejsem graficznym dla systemu Windows, pozwalająca też rejestrować próbki dostarczane w trybie debugowania przez USB. Oprócz tego bezpłatnie dostępny jest też firmware, obejmujący m.in. bibliotekę z algorytmem obliczającym wartość pulsu i plikami konfiguracyjnymi.

Dla BIOMETRIC-EXP-EVB dostępna jest też osobno, opcjonalna opaska na nadgarstek, którą podłączyć można za pomocą magistrali I2C, służąca jako narzędzie do monitorowania pulsu.

Z zestawem EFM32 Wonder Gecko Starter Kit, a także nową płytką rozszerzającą, pracować można za pomocą środowiska programistycznego Simplicity Studio.

Autor: Silicon Labs