Nowe karty interfejsowe RS232 firmy ACCES IO

 

Amerykańska firma ACCES IO wprowadziła do swojej oferty dwa modele kart PCI Express Mini z interfejsami RS232 i dobrą izolacją na wszystkich liniach sygnałowych.

Karty serii mPCIe-ICM232 wyposażone są w wysokowydajne interfejsy UART klasy 16C950 i dostępne w wersji 2- oraz 4-portowej. Każdy port obsługuje przepływności do 921.6 kb/s i wyposażony jest w 128-bajtowe bufory FIFO dla danych nadawanych i odbieranych, zabezpieczające przed stratami danych w systemach z multitaskingiem. Dzięki zaawansowanemu układowi scalonemu z podziałem zegara (preskalar), porty obsługują szeroki zakres przepływności, które użytkownik może sam definiować, a ponadto każda przepływność, której nie można osiągnąć inaczej, może być uzyskana przy pomocy instalowanego na zamówienie dedykowanego oscylatora.

Zastosowane porty RS232 są w pełni kompatybilne z każdym standardowym portem COM, obsługując przy tym izolację Tru-Iso. Zgodnie ze standardem IPC-221B, daje ona odporność na napięcia AC i DC do 500 V pomiędzy portami i do 1500 V między portem a komputerem. Na wszystkich liniach sygnałowych zamontowane są też zabezpieczenia przeciw wyładowaniom elektrostatycznym +/- 15 kV.

Karty mPCIe-ICM232 dostarczane są z pełnym zestawem sterowników, włączając łatwą w użyciu aplikację terminalową dla systemów Windows, służącą do testowania portów COM. Karty są widoczne jako standardowy port COM w systemach: DOS, Linux i Mac OS X oraz Windows (32/64).

Karty tego typu są szczególnie użyteczne w systemach, w których występują wysokie zewnętrzne napięcia współbieżne (common-mode). Zastosowana izolacja chroni bowiem nie tylko przed nagłymi skokami, ale też dobrze odsiewa zakłócenia współbieżne, występujące często tam, gdzie obecny jest ciężki sprzęt przemysłowy i obciążenia indukcyjne, czyli m.in. w systemach automatyki przemysłowej, energetyki, zabezpieczeń czy kontroli procesów produkcyjnych.

Karty mPCIe-ICM232 mogą pracować w temperaturze od -40°C do +85°C.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów ACCES IO w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze