LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Texas Instruments przedstawia kalkulator TI-84 Plus CE

Firma Texas Instruments, popularny producent kalkulatorów graficznych, przedstawiła swój nowy model z serii TI-84 Plus. Produkt oznaczony symbolem TI-84 Plus CE jest o 30% cieńszy i 30% lżejszy od  TI-84 Plus. Do wyboru dostępnych jest kilka kolorów obudów, między innymi czerwony, niebieski i intensywny róż.

Texas Instruments stworzył kalkulator TI-84 Plus CE w oparciu o opinie studentów używających wcześniejszych modeli TI-84 Plus. „Studenci prosili o cieńszy, bardziej zgrabny model, kolorowy i lekki. W odpowiedzi przedstawiamy dopracowany projekt TI-84 Plus CE.” – Tłumaczy Peter Balyta, prezes oddziału technologii edukacyjnych Texas Instruments. 

Model TI-84 Plus CE ma 6 razy więcej pamięci, niż TI-84 Plus. Pozwala to na przechowywanie pełnych kolorowych wykresów, obrazów i danych. Lekki, lecz wytrzymały design sprawia, że kalkulator graficzny jest poręczny i łatwo się nim posługiwać w czasie codziennych zajęć.

Użytkownicy kalkulatorów docenią fakt, że rozmieszczenie klawiszy, menu i sposób nawigacji są zgodne z wcześniejszymi modelami TI-84 Plus. Z kolei rodzice mogą być pewni, że jednorazowy zakup TI-84 Plus CE pozwoli używać urządzenia podczas całego cyklu nauki w szkole i na studiach – na zajęciach z algebry, geometrii, analizy i statystyki.

Specyfikacja i możliwości kalkulatora TI-84 Plus CE:

  • Ekran 2,8 cala, 320 x 240 pikseli
  • Rozdzielczość 140 DPI, 16-bitowa paleta barw
  • Dostępny w wielu kolorach: srebrny, czerwony, niebieski, różowy, śliwkowy i czarny
  • Zasilanie: bateria z możliwością ładowania
  • Pamięć Flash o wielkości 3 MB na archiwizację danych i aplikacje
  • 154 kB pamięci RAM
  • Przewód USB pozwalający na dwustronną komunikację z modelami TI-84 Plus oraz TI-84 Plus C Silver Edition

Kalkulator TI-84 Plus CE pojawi się w sprzedaży pod koniec wiosny. Szczegółowa specyfikacja techniczna jest dostępna pod adresem.