LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Generator przebiegów arbitralnych ACCES

 

Firma ACCES I/O wprowadziła na rynek generator przebiegów arbitralnych sterowany przez USB, nazwany USB-AO-ARB1.

Urządzenie jest wyposażone w port USB 2.0 High-Speed, zgodny z USB 3.0+. Potrafi generować sygnały analogowe o rozdzielczości 16 bitów i częstotliwości od 1 kHz do 8 MHz, buforowane przez 32-kilobajtowy (16 kS) bufor FIFO. Obsługuje przy tym po trzy zakresy różnicowe i unipolarne sygnałów analogowych (0-2.5 V, 0-5 V, 0-10 V, ±2.5 V, ±5 V, ±10 V), które przełączać można za pomocą zworki.

Oprócz tego, USB-AO-ARB1 obsługuje osiem linii sygnałów cyfrowych, które można niezależnie skonfigurować jako dwa 4-bitowe porty wejściowe lub wyjściowe. Wszystkie linie cyfrowe są buforowane z możliwością dostarczania lub upuszczania prądu 32 mA oraz mają rezystory podciągające/obniżające 10 kΩ, do wyboru przy użyciu zworki.

Wyjście sygnału analogowego  dostępne jest przez standardowy port BNC, a wejścia/wyjścia cyfrowe przez 16-pinowe złącze szpilkowe. Startem i stopowaniem generacji oraz bramkowaniem można sterować sprzętowo, przez dedykowane wejście na porcie BNC lub jeden z pinów złącza cyfrowego. Całość zasilana jest z USB, ale istnieje możliwość stosowania zewnętrznego źródła w aplikacjach wymagających wysokich prądów.

Generator USB-AO-ARB1 został zaprojektowany do pracy w trudnych warunkach przemysłowych. Płytka o wymiarach i położeniu otworów montażowych zgodnych ze standardem PC/104 (90 × 96 mm) zamknięta jest w stalowej obudowie, malowanej farbą proszkową i wyposażonej w przeciwpoślizgową podstawę. Opcjonalnie dostępna jest m.in. wersja OEM bez obudowy, oraz wersje z poszerzonym zakresem temperatury pracy (-40°C to +85°C) i sygnałami logicznymi 3.3 V, zamiast domyślnych 5 V.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie firmy ACCES.

Dystrybutorem produktów XXX w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.