LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Niedrogi zestaw z układem programowalnym Lattice Semiconductor MachXO3L

Firma Lattice Semiconductor wprowadziła do sprzedaży zestaw MachXO3L Starter Kit. Jest to prosta w obsłudze platforma pozwalająca na realizowanie projektów w oparciu o układ programowalny z rodziny MachXO3L.

MachXO3L to kolejna generacja układów FPGA firmy Lattice Semiconductor. Układy te mają na wyposażeniu od 640 do 6.9 tysiąca jednostek LUT4 i są dostępne w różnych obudowach: od WLCSP do BGA. W celu skrócenia czasu tworzenia projektów producent udostępnia dla układów MachXO3L dedykowane moduły pozwalające na dodanie komunikacji w standardzie SPI, I2C i CSI. Programowanie odbywa się za pomocą interfejsu JTAG lub I2C.

Płytka Starter Kit dysponuje układem MachXO3L, programatorem, diodami LED, portem rozszerzeń z obsługą SPI, I2C oraz JTAG, układami zasilania, a także miejscem na układy użytkownika. 

Na wyposażeniu zestawu znajduje się ponadto grupa projektów referencyjnych, które demonstrują wykorzystanie kontrolerów I2C/SPI, jak również oscylatora i wyjścia I/O sterującego diodą LED. W zestawie znajduje się też przewód USB służący do zasilania i programowania układu MachXO3L.

Środowiskiem projektowym dla układów MachXO3L, podobnie jak innych układów firmy Lattice Semiconductor jest Lattice Diamond.

Zestaw startowy MachXO3L jest już dostępny w sprzedaży w sklepie internetowym Lattice Semiconductor i u dystrybutorów. Koszt jego zakupu to około 25 USD.