Współpracy FTDI i MikroElektronika ciąg dalszy

Przy okazji targów Embedded World i ogłoszonego z ich okazji konkursu warto rzucić okiem na dalszy rozwój współpracy firm FTDI Chip i MikroElektronika.

Niedawno pisano na stronie dystrybutora o tym, że obie firmy podpisały umowę dotyczącą wspólnych prac nad kompilatorami dla mikrokontrolerów FT90x, przy okazji której prezes firmy MikroElektronika zapewniał, że firmy chcą zbudować cały ekosystem rozwiązań dla platformy EVE. Mimo, że nie powstały jeszcze rozwiązania dla najnowszych układów FT90x, warto przyjrzeć się istniejącym już możliwościom.

MikroElektronika ma w swojej ofercie kilka modeli płytek ewaluacyjnych Clicker, stanowiących platformę hostującą dla płytek ewaluacyjnych click board, których portfolio liczy sobie kilkadziesiąt modeli.

Płytki Clicker 2, dostępne w wersjach z mikrokontrolerami PIC18FJ, PIC32MX oraz STM32 M4, należą do drugiej generacji Clickerów i wyposażone są w dwa złącza microBUS, dzięki czemu mogą pracować z dwiema płytkami click board.

Do tej pory dla platformy EVE zaprojektowana została płytka EVE click, wyposażona w układ FT800Q, wzmacniacz audio LM4864, diodę LED twa złącza śrubowe oraz płaskie, 40-pinowe złączę, pozwalające na podłączenie ekranu dotykowego 4.3″. Dla płytki EVE click dostępna jest biblioteka współpracująca z kompilatorami firmy MikroElektronika, a także zestaw przykładów skracających czas rozwoju oprogramowania.

Oprócz niej, na rynku pojawiła się płytka FTDI click, wyposażona w mostek USB-UART/I2C/SPI FT2232H.

Jeśli chodzi o wspominany na wstępie konkurs, to na stoisku firmy FTDI na targach embedded world 2015 można wygrać dziesięć płytek Clicker 2 wraz z licencją próbną na jeden z kompilatorów MikroE.

Wszyscy zainteresowani zaproszeni są do stanowiska #326 w hali 4A.

Szczegóły dotyczące płytek Clicker oraz całego portfolio płytek Click można znaleźć na stronie firmy MikroElektronika.

Dystrybutorem produktów FTDI w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze