LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

CST zapowiada CST EMC STUDIO

Firma CST (Computer Simulation Technology) podczas targów DesignCon 2015 zapowiedziała CST EMC STUDIO, narzędzie do analizy kompatybilności i interferencji elektromagnetycznej (EMD/EMI).

Kompatybilność elektromagnetyczna jest istotną cechą projektowanych układów w wielu różnych gałęziach przemysłu. CST tworzy narzędzia do symulacji zjawisk elektromagnetycznych, które pozwalają wykryć potencjalne źródła zakłóceń przed zbudowaniem rzeczywistego prototypu, a także dokonać analizy produktu, który nie spełnia wymagań podczas testów. Inżynierowie mogą zbadać takie zjawiska, jak emisja lub pochłanianie promieniowania w urządzeniach użytkowych, czy podatność na wyładowania elektrostatyczne, uderzenia pioruna i silne pola elektromagnetyczne. CST EMC STUDIO zostało opracowane specjalnie z myślą o szczególnych wymaganiach tego rynku.

CST EMC STUDIO zawiera zestaw sprawdzonych solverów do analizy różnych zjawisk EMC. Należą do nich moduły 3D ogólnego przeznaczenia do symulacji w dziedzinie czasu i częstotliwości, jak też bardziej wyspecjalizowane narzędzia. Są to między innymi macierzowy solver symulujący linię transmisyjną (TLM) w 3D, który korzysta z technologii upraszczających analizę numeryczną EMC, jak kompaktowe modele i drzewo ósemkowe. Dwukierunkowa symulacja oddziaływania pola i przewodu pozwalają na bardziej realistyczne modelowanie propagacji szumów i promieniowania w przewodach. Dodatkowe narzędzie pozwala też na analizę wpływu nieliniowych obwodów na kompatybilność elektromagnetyczną.

Promieniowanie i absorpcja  płytek PCB ma duże znaczenie w kompatybilności elektromagnetycznej urządzeń. W analizie płytek drukowanych pomocne są funkcje importu i sprawdzania zasad EMC. Dostępne opcje importu obejmują formaty wykorzystywane przez narzędzia projektowe Cadence, Allegro, Mentor Graphics, Xpedition, Zuken, CR8000 i ODB++. Wykorzystanie reguł pozwala na wykrycie potencjalnych problemów występujących na płytkach PCB, które następnie można przeanalizować w 3D dzięki kompletnym solverom do analizy pola.

CST EMC Studio jest już dostępne.

Kontakt do przedstawiciela CST w Polsce: jarek.kwiatkowski@cst.com, tel. kom. +48 608353351.

Autor: CST