LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Silicon Labs przejmuje Bluegiga

Firma Silicon Labs ogłosiła przejęcie Bluegiga Technologies. Firma Bluegiga z siedzibą w fińskim Espoo jest szybko rozwijającym się, niezależnym dostawcą rozwiązań z obszaru transmisji bezprzewodowej na krótkie odległości i oprogramowania dla internetu przedmiotów. Oferta Bluegiga obejmuje energooszczędne moduły Bluetooth Smart, Bluetooth Classic i Wi-Fi, jak również stosy oprogramowania i narzędzia programistyczne (SDK). Rozwiązania firmy Bluegiga znajdują zastosowanie w systemach automatyki przemysłowej, produktach użytkowych, sprzęcie audio, motoryzacji i urządzeniach wspomagających zdrowy tryb życia.

To strategiczne przejęcie znacząco rozszerza ofertę Silicon Labs w zakresie sprzętu i oprogramowania przeznaczonego do transmisji bezprzewodowej. Rozwiązania Bluegiga stanowią uzupełnienie oferty Silicon Labs złożonej z oprogramowania dla systemów Zigbee 802.15.4, niskomocowych układów nadawczo-odbiorczych pracujących w paśmie sub-GHz, a także bezprzewodowych mikrokontrolerów.

Po przejęciu przez Silicon Labs firma Bluegiga będzie kontynuować działalność w Espoo w Finlandii. Producent ten w dalszym ciągu będzie rozwijać swoje produkty Bluetooth i Wi-Fi oraz udzielać wsparcia technicznego klientom na całym świecie.

Silicons Labs  sfinalizowało przejęcie Bluegiga Technologies 30 stycznia tego roku. W ramach umowy firma Bluegiga otrzymała około 61 mln dolarów w gotówce. Przejęcie zostało zrealizowane ze środków zaoszczędzonych przez Silicon Labs i nie wymagało pożyczki. Oczekuje się, że w 2015 roku Bluegiga osiągnie przychód na poziomie 25-28 mln USD .

Autor: Silicon Labs