LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Fuzja firm NXP Semiconductors i Freescale Semiconductor

Freescale Semiconductor i NXP Semiconductors ogłosiły podpisanie porozumienia, na mocy którego obie firmy zostaną połączone. Łączna wartość obu przedsiębiorstw szacowana jest na ponad 40 miliardów dolarów. W wyniku tej operacji powstanie potężny producent układów półprzewodnikowych o łącznych przychodach ponad 10 miliardów USD.

Spółka, która powstanie na skutek połączenia firm Freescale i NXP uzyska bardzo silną pozycję na rynku i będzie wiodącym producentem układów scalonych dla motoryzacji i mikrokontrolerów ogólnego przeznaczenia. Nowe przedsiębiorstwo koncentrować się będzie również na rozwiązaniach dla bezpiecznych systemów wbudowanych, systemów łączności i przetwarzania sygnałów.

Porozumienie zakłada, że akcjonariusze firmy Freescale otrzymają kwotę 6,25 USD w gotówce i 0,3561 akcji firmy NXP w zamian za każdą akcję Freescale. Ta informacja sugeruje, że wartość akcji Freescale wynosi 11,8 mld USD (w oparciu o wartość akcji NXP po zamknięciu giełdy 27 lutego 2015), a całkowita wartość przedsiębiorstwa to 16,7 mld USD, wliczając dług Freescale.