LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Przemysłowa jednostka zabezpieczająca Panasonic

Firma Panasonic ma w swojej ofercie urządzenie SF-C21, określane mianem Safety Control Unit, będące czterowejściowym, konfigurowalnym modułem logicznym, służącym do budowania przemysłowych systemów zabezpieczających. Urządzenie ma dwa wyjścia i wyposażone jest w osiem fabrycznych ustawień logiki oraz możliwość graficznej konfiguracji własnych rozwiązań, dzięki czemu nie wymaga programowania.

SF-C21 może zastąpić cztery przekaźniki zabezpieczające, co znacznie ułatwia projektowanie okablowania oraz skraca czas testowania systemu. Jednocześnie SF-C21 cechuje się wymiarami 97 x 45 x 104 mm, dzięki czemu łatwo dla niego znaleźć miejsce na szynie DIN. Dużą zaletą urządzenia jest możliwość monitorowania jego stanu za pomocą sterownika PLC ogólnego zastosowania dzięki czterem pomocniczym wyjściom PNP oraz interfejsowi RS-485 (MODBUS RTU), który pozwala badać stan pracy, stany logiczne oraz statusy związane z błędami.

SF-C21 nie wymaga specjalistycznego programowania. Z jednej strony jest wyposażony w osiem presetów logicznych, wybieranych za pomocą gałki na panelu frontowym, zgodnych ze standardem 4 PLe. Z drugiej, dostarczane jest dla niego oprogramowanie konfiguracyjne Configurator SF-C, pozwalające w łatwy, graficzny sposób konfigurować funkcje logiczne, a jeden zestaw ustawień użytkownika można zapisać jako preset zerowy. Wszystkie tworzone w ten sposób konfiguracje są z góry certyfikowane pod kątem bezpieczeństwa. Co więcej, Configurator SF-C wyposażony jest w tryb symulacji, pozwalający przetestować zaprojektowaną logikę oraz układy zabezpieczające, a jeśli zaprojektowany system logiczny jest niekompletny, program zablokuje możliwość jego zaprogramowania na urządzeniu. Za pomocą wspomnianej wcześniej gałki konfiguracyjnej wybierać można też czas opóźnienia wysłania sygnału wyłączenia na drugim wyjściu, który wynosić może od 0 do 60 s. Opóźnienie można też ustawić na wyjściu 1., ale wymaga to użycia oprogramowania konfiguracyjnego.

Szczegółowe informacje o urządzeniu, w tym dokładną specyfikację techniczną można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów Panasonic w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.