O doprowadzeniu zasilania nieco inaczej

Projektanci holenderskiej firmy Allocacoc bv postawili sobie za zadanie opracowanie nowego typu listwy zasilającej. Kiedy już to zrobili, zajęli się dodawaniem jej nowych funkcji. I tak powstała rodzina PowerCube.

Podstawowy produkt firmy Allocacoc z serii PowerCube nazywa się PowerCube Standard i jest swego rodzaju rozgałęźnikiem o nietypowym, sześciennym kształcie. Pięć ścianek kostki zajmują gniazda, na szóstej ściance znajduje się wtyczka.

W PowerCube Extended na szóstej ściance znajdziemy na stałe połączony przewód, który czyni z tego modelu funkcjonalny odpowiednik listwy zasilającej o innej formie. Modele PowerCube Extended wyposażone są w uchwyt dokujący, mocowany do płaskiej powierzchni przy pomocy wkrętów lub samoprzylepnie.

Na serię PowerCube ReWirable składają się modele, które można konfigurować. Jedną ze ścianek zajmuje standardowe (takie, jak w komputerach PC) gniazdo z bezpiecznikiem; można do niego podłączyć przewód lub jeden z siedmiu oferowanych adapterów do funkcjonujących na świecie standardów gniazd elektrycznych, czyniąc z PowerCube ReWirable uniwersalny adapter podróżny. Wszystkie moduły można również łączyć ze sobą, by zwiększyć ilość dostępnych gniazd.

PowerCube Remote to wersja PowerCube Extended wyposażona we włącznik o obciążalności 16A ze zdalnym sterowaniem. Co ciekawe, bezprzewodowy sterownik PowerRemote nie wymaga zasilania bateryjnego, wykorzystuje do tego energię kinetyczną. Można go skonfigurować, aby sterował wieloma kostkami PowerCube. I odwrotnie – wiele sterowników PowerRemote może być przypisane do jednego włącznika.

O ile podstawowe cechy PowerCube nie wydają się rewolucyjne, to lista opcji pozwala zauważyć, że produkt jest dopracowany i unikalny.

Wszystkie podstawowe modele PowerCube dostępne są w wersji z wbudowaną 2-wyjściową ładowarką USB o wydajności 2A.

Allocacoc pracuje nad kolejnymi innowacjami. Można spodziewać się produktów PowerCube wyposażonych w standardowe interfejsy bezprzewodowe (Wi-Fi i Bluetooth) oraz sterowanych i monitorowanych ze smartfona.

Produkty PowerCube będą prezentowane podczas Targów Automaticon w dniach 17-20 marca 2015 przez polskiego dystrybutora, firmę Contrans TI, na stoisku M12 w hali 4.

Więcej informacji: CONTRANS TI Sp. z o.o., ul. Polanowicka 66, 51-180 Wrocław, tel. +48 71 3252621 do 24, fax: +48 71 3254439, e-mail: contrans@contrans.pl, www.contrans.pl

O autorze