Nowości z oferty EDISON OPTO i MechaTronix na Targach ŚWIATŁO 2015

 

JM elektronik na swoim stoisku na Targach Światło 2015, które odbędą się w dniach 25-27 marca w Warszawie, pokaże nowości produktowe z portfolio światowego lidera wśród producentów LED – EDISON OPTO. Dodatkowo będzie można zobaczyć innowacyjne rozwiązania z zakresu chłodzenia LED – producenta radiatorów firmę MechaTronix.

Nowości produktowe EDISON OPTO

EDISON OPTO zaprezentuje między innymi diodę PLCC 5050 HV, która wyróżnia się parametrami świetlnymi. Jest to dioda o wysokim napięciu i dużej mocy, idącej w parze z efektywnością świetlną przy utrzymaniu niskich kosztów użytkowania. Jej zastosowanie umożliwia uproszczenie skomplikowania układów, co sprawia, że jest idealna do zastosowania w modułach. Dioda jest uniwersalna, przeznaczona do zróżnicowanych źródeł światła, w tym żarówek, świetlówek, oświetlenia budynków komercyjnych i niekomercyjnych.

Drugą ważną nowością z portfolio EDISON OPTO jest multichip COB z linii EdiPower III HM CRI80 i CRI90. Podstawowe cechy to doskonała wydajność w przeliczeniu na ilość dostarczonych lumenów. Idealnie nadaje się do wymagających aplikacji w oświetleniu powierzchni komercyjnych w urządzeniach „down light”, „spot light” i „high bay”.

Innowacyjny producent radiatorów

Na stoisku JM elektronik pojawi się po raz pierwszy firma MechaTronix, jeden z liderów światowych innowacyjnych rozwiązań wśród urządzeń chłodzących oświetlenie LED.

MechaTronix w swojej ofercie posiada ponad 300 standardowych modeli radiatorów, dopasowanych do chłodzenia LED o mocy od 500lm aż do 14000lm. Produktami wiodącymi są okrągłe radiatory dostosowane do najpopularniejszych marek producentów LED i do najczęściej używanych linii produktowych.

Jednym z ciekawszych rozwiązań producenta jest linia radiatorów Star LED Coolers, wyróżniająca się możliwością dostosowywania otworów mocujących pod wymagania różnych diod LED. Jest to unikalne rozwiązanie tego dostawcy, bardzo popularne ze względu na swoją uniwersalność i elastyczność.

Inną ciekawą linią produktów, którą będzie można zobaczyć na targach jest linia LPF Pin Coolers. Cechą wspólną produktów z tej linii jest taka konstrukcja elementów odprowadzających ciepło, że nie zmieniają się właściwości urządzenia nawet przy dużym przechyleniu (powyżej 50 stopni). Dzięki temu radiatory mogą być wykorzystywane w urządzeniach, które funkcjonują w stałym dużym przechyle lub ich położenie zmienia się dynamicznie.

Targi ŚWIATŁO

Targi ŚWIATŁO odbywają się już po raz XXII i są największym tego typu wydarzeniem na rynku oświetlenia w Polsce. Co roku zrzeszają najważniejszych dostawców i ponad 2000 odwiedzających, w tym głównie architektów, inżynierów elektryków, inspektorów nadzoru, instalatorów oraz przedstawicieli władz samorządowych, zarządów dróg i zakładów energetycznych.

Więcej informacji: stoisko JM elektronik na Targach Światło (B6 w hali numer 1) lub kontakt mailowy: marketing@jm.pl.

 

O autorze