Niedrogie zestawy projektowe DSP z procesorami Blackfin dla aplikacji rozpoznawania obrazu i zastosowań audio

Firma Analog Devices dodała do oferty dwie niedrogie platformy projektowe oparte na procesorze Blackfin. Są one przeznaczone dla energooszczędnych systemów wykrywania obrazu w czasie rzeczywistym i zaawansowanych urządzeń audio. Obie platformy zawierają licencję na najnowsze środowisko projektowe ADI CrossCore Embedded Studio.

Platforma projektowa ADSP-BF707 BLIP

Platforma ADSP-BF707 BLIP (Blackfin Low Power Imaging Platform) wykorzystuje procesor Blackfin ADSP-BF707 wraz z zoptymalizowanymi bibliotekami do wykrywania obecności obiektów na obrazie wideo. Możliwe są operacje takie jak inteligentne wykrywanie ruchu, liczenie osób, wykrywanie pojazdów i wykrywanie twarzy. Platforma BLIP ADSP-BF707 ma prosty w obsłudze graficzny interfejs konfiguracji i pozwala na analizę zarejestrowanego wideo w czasie rzeczywistym. Możliwa jest też transmisja i wyświetlanie obrazu za pośrednictwem wyjścia USB. Cena zakupu platformy ADSP-BF707 BLIP: 199 USD.

Platforma projektowa ADSP-BF706 EZ-KIT Mini

Platforma ADSP-BF706 EZ-KIT Mini powstała z myślą o systemach wbudowanych o niskim poborze mocy, takich jak przenośne urządzenia audio, przetwarzanie dźwięku i efekty audio. Rozwiązanie to zawiera wbudowane wejścia/wyjścia audio wysokiej jakości, pamięć SRAM o dużej pojemności i rozbudowane opcje łączności, w tym USB. Platforma wykorzystuje graficzne narzędzie Audio Weaver autorstwa DSP Concepts, które dostarcza zestaw bibliotek audio. Cena zakupu platformy ADSP-BF706 EZ-KIT Mini: 69 USD.

 

O autorze