Nowe czujniki ciśnienia Honeywell

 

Firma Honeywell od niedawna ma w ofercie dwie serie precyzyjnych i wytrzymałych czujników ciśnienia, przeznaczonych m.in. do pomiaru ciśnienia i przepływu płuczki wiertniczej.

Dwie serie, oznaczone numerami 435 i 437 cechują się podstawową dokładnością ±0.2% BFSL. Modele 435 są też dostępne w wersji o wyższej dokładności ±0.1% BFSL, a modele 437 w wersji z portem o szerszej aperturze, pozwalającym utrzymać jednolity przepływ lepkich substancji przez krytyczny obszar czujnika, dzięki czemu zachowana jest spójność, jeśli chodzi o dokładność.

Dodatkowe korzyści przynosi opcja kalibracji bocznikowej, pozwalająca określić napięcie offsetu, ustawić pełen dostępny zakres sygnału wyjściowego i w terenie upewnić się, że czujnik jest włączony i pracuje w systemie. Czujniki obu serii są łatwe w montażu i zaprojektowane pod kątem współpracy z łącznikami Weco 1502.

W seriach 435 i 437 dostępne są modele o zakresach pomiarowych od 5000 do 20000 psi. Czujniki są wykonane ze spawanych części nierdzewnych, pokrywanych stopem Inconel® X-750, zabezpieczającym przed ośrodkami korozyjnymi oraz ściernymi. Membrana pomiarowa jest hermetycznie zaplombowana, co minimalizuje przesunięcie zera oraz pływanie sygnału z czasem. Co więcej, oba modele były poddane wymagającym testom pod kątem odporności na wibracje i wstrząsy. Opcjonalnie dostępne są też w dodatkowej klatce zabezpieczającej przed nietrafieniami podczas instalacji, wydłużającej czas życia urządzenia, a także różne opcje złączy elektrycznych i okablowania.

Modele obu serii są zabezpieczone przeciw zakłóceniom elektromagnetycznym i radiowym i mają certyfikacje CFMUS/ATEX/IEC Ex oraz CE.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta oraz na podanych już wcześniej stronach obu serii: 435 i 437.

Dystrybutorem produktów Honeywell w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze