Nowe reflektory do diod LED w rodzinie Nactus

 

Firma Khatod wprowadziła do rodziny Nactus nową serię reflektorów przeznaczonych do pracy z diodami LED, nazwaną sympatycznie Nactus Smile.

Nowa seria obejmuje osiem modeli o różnych rozkładach natężenia oświetlenia. Pięć zgodnych jest z wytycznymi IESNA (Illuminating Engineering Society of North America): typ I, II, III i V, w tym jeden zgodny zarówno z IESNA typ. II, jak i ECE ME3a. Dwa modele dają strumienie o przekroju okrągłym, o kącie 60 i 90 stopni, a jeden – strumień kwadratowy w przekroju. Wszystkie modele mają średnicę 110 mm i wysokość od 6 do 8 mm.

Nactus Smile są okrągłe, mają po 12 soczewek i cechują się sprawnością świecenia przekraczającą 85%. Reflektory wykonano w technice odlewania z optycznego szkła akrylowego, które może pracować w temperaturze od -40°C do 85°C. Wyposażono je w cztery otwory służące do montażu na płytce PCB. Smile dostępne są także w wersji uszczelnionej za pomocą silikonowej uszczelki umieszczonej wokół krawędzi.

Rodzina Nactus, do której należy seria Smile obejmuje kilkaset modeli reflektorów optycznych przeznaczonych do współpracy z diodami LED wysokiej wydajności, podzielonych na siedem serii. Przeznaczone są one do różnych zastosowań przemysłowych oraz systemów oświetlenia ulicznego, sklepowego czy szpitalnego.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach firmy Khatod.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze