LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Jeden z głównych twórców środowiska Matlab odwiedzi Polskę

W dniach 13-15 kwietnia 2015 roku odwiedzi Polskę Loren Shure, która należy do głównych twórców środowiska MATLAB.

Loren Shure pracuje w firmie MathWorks od 1987 r. Jest autorką kilku modułów, a także przyczyniła się do rozbudowy podstawowej funkcjonalności środowiska. Obecnie koncentruje się na rozwijaniu języka MATLABa. Ukończyła studia I stopnia w zakresie fizyki na MIT. Doktorat w dziedzinie geofizyki morskiej uzyskała na Uniwersytecie Kalifornii w San Diego (UCSD) w Scripps Institution of Oceanography. Loren publikuje w internecie popularny blog: The Art of MATLAB .

Loren Shure odwiedzi trzy miasta – Kraków, Wrocław oraz Warszawę. We wszystkich tych ośrodkach akademickich głównym punktem wizyty będzie jej wykład pt. „Effective Techniques for Teaching and Research using MATLAB” (Efektywne techniki nauczania i prowadzenia badań naukowych z wykorzystaniem MATLABa).

W wykładzie zostaną pokazane współczesne narzędzia i techniki, które mogą być wprowadzone do programów nauczania modelowania komputerowego i analizy danych. Zademonstrowane będą przykłady m. in. z takich dziedzin jak optyka, mechanika, elektryczność, a także obejmujące zagadnienia analizy danych eksperymentalnych.

W Krakowie i Wrocławiu będą dodatkowo zorganizowane pokazy zaawansowanych technik programowania (Master Classes).

 

Autor: ONT