Nowy czytnik RFID do obsługi kart Mifare od GIGA-TMS

 

Tajwański producent zaprezentował nowy czytnik kart zbliżeniowych Mifare – powszechnie używanego standardu firmy NXP.

Technologia Mifare znalazła zastosowanie w różnych obszarach codziennego życia: od przepustek w firmach, przez płatności zbliżeniowe, bramki drogowe, tagi NFC i wiele innych. Dane na kartach, w zależności od wersji, są zabezpieczone różnymi algorytmami enkrypcji. Zasięg działania czytnika to 7 cm.

Czytniki kart są – obok samych kart – głównym elementem systemów wykorzystujących technikę RFID. Nowe czytniki PROMAG ER750/ER755 oferowane przez firmę GIGA-TMS mają rozmiary 112,3 x 96 x 22 mm. Obsługują one karty w technologii MIFARE Classic i są zgodne z normą ISO 14443A. Wykorzystywana częstotliwość to 13.56 MHz.

Istotną cechą czytnika jest możliwość zasilania go poprzez port Ethernet (technologia PoE – Power over Ethernet), co zmniejsza ilość niezbędnych kabli. Co więcej, czytnik jest wyposażony we wbudowany przekaźnik – możliwe jest więc natychmiastowe wywołanie reakcji po odczytaniu karty (np. zwolnienie blokady drzwi). W urządzenie wbudowano także brzęczyk i diody LED – jest to więc kompletny, gotowy do instalacji i użycia produkt.

Czytniki PROMAG ER750/ER755 mają dużą tolerancję napięcia wejściowego – od 7,5 do 24 V – i niewielki pobór prądu, wynoszący ok 125 mA (przy zasilaniu 12V). Dość szeroki jest także zakres temperatury, w którym gwarantuje się poprawne działanie urządzenia: od 0 OC do 60 OC. Również spory jest przedział dopuszczalnych wartości wilgotności: 10-90%.

Przeznaczeniem czytników PROMAG ER750/ER755 jest przede wszystkim kontrola dostępu przez identyfikację osób.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów GIGA-TMS w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze