LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Płatności bezgotówkowe z nowym czytnikiem PROMAG EP100

Firma GIGA-TMS Inc. zaprezentowała nowy czytnik obsługujący interfejs SAM, jak również płatności zbliżeniowe.

EP100, bo tak nazywa się nowe urządzenie tajwańskiego producenta, zaopatrzone jest w slot na elektroniczne karty chipowe. Interfejs SAM jest powszechnie stosowany w kartach płatniczych, jak również innych systemach wymagających uwierzytelniania użytkowników, a nawet w kartach SIM do telefonów komórkowych. W związku z rozpowszechnieniem kart zbliżeniowych, nowy czytnik PROMAG dysponuje także interfejsem RFID na częstotliwość 13,56 MHz, dodatkowo zabezpieczonym algorytmem wykrywającym jednoczesną próbę użycia wielu kart.

Dzięki obsłudze zarówno dotykowych jak i zbliżeniowych standardów urządzenie jest bardzo wszechstronne i sprawdzi się nie tylko jako terminal płatniczy ale także czytnik kart członkowskich lub przy kontroli dostępu do pomieszczeń i zasobów.

Czytnik wyposażony jest w konfigurowalny wyświetlacz OLED, na którym można wyświetlać np. datę, godzinę lub numer karty. Do komunikacji z czytnikiem służą interfejs szeregowy RS232 i złącze USB. Producent oferuje pełne wsparcie dla algorytmów enkrypcji DES/AES do obsługi kart DESFire EV1, urządzenie jest zgodne ze standardem ISO7816.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów GIGA-TMS w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

Tagi: news, RFID, Soyter