LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Firma Farnell element14 pierwszym dystrybutorem zestawu startowego ARM mbed IoT

Firma Farnell element14 podpisała umowę z firmą ARM, dzięki której stała się pierwszym dystrybutorem zaprezentowanego niedawno zestawu startowego ARM mbed IoT – Ethernet Edition for IBM Internet of Things, umożliwiając tym samym entuzjastom rozwiązań technologicznych z całego świata eksperymentowanie i tworzenie innowacji z dziedziny Internetu rzeczy (IoT). Nowy zestaw rozwojowy, dostępny w ofercie Farnell element14 pozwala osobom posiadającym małe doświadczenie w projektowaniu rozwiązań wbudowanych oraz aplikacji sieciowych, jak i osobom bez żadnego doświadczenia, rozpocząć pracę w zaledwie kilka minut.

Umowa wzmacnia zobowiązanie firmy Farnell element14 do dostarczania podzespołów elektronicznych i zestawów rozwojowych wspierających innowacje projektowe z dziedziny Internetu rzeczy. Globalne zainteresowanie branżą Internetu rzeczy jest duże, a ostatnie badania przeprowadzone przez firmę element14 na ponad 3500 dorosłych osobach wskazują, że 43% pytanych chciałoby móc podłączyć do internetu większą liczbę urządzeń i sprzętów. W Chinach i Indiach wynik ten wyniósł 71%.

Nowy zestaw rozwojowy przewidziany jest do projektowania urządzeń z dziedziny Internetu rzeczy gotowych do wykorzystania w chmurze. Podstawą zestawu jest płytka FRDM-K64F z mikrokontrolerem Kinetis firmy Freescale, wyposażonym w rdzeń ARM Cortex-M4 o taktowaniu 120 MHz. Aplikacje dla płytki można tworzyć przy użyciu środowiska ARM mbed. Połączenie Ethernet łączy zestaw z usługą chmurową Bluemix firmy IBM.

Zestaw zawiera także płytkę rozszerzającą możliwości dot. czujników, wyposażoną w graficzny wyświetlacz LCD o rozdzielczości 128×32, 256 kB RAM, 1 MB pamięci Flash, głośnik, pięciostykowy joystick, czujnik temperatury, akcelerometr i potencjometr.

Zestaw rozwojowy ARM mbed IoT jest już dostępny w ofercie Farnell element14.