LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe programatory OTP dla mostka FTDI

Firma FTDI wprowadziła do swojej oferty dwa nowe modele programatorów, służących do modyfikowania pamięci wewnętrznej OTP mostka USB-SPI/I2C FT4222H. Przy okazji pojawienia się nowych narzędzi sprzętowych, producent udostępnił też nowe sterowniki D2XX dla systemu Android oraz przykładową aplikację, ułatwiającą stosowanie tego mostka.

FT4222H to mostek wyposażony w port USB 2.0 Full Speed oraz port SPI/I2C, który można skonfigurować do pracy jako master ze słowami 1-, 2- i 4-bitowymi lub jako 1-bitowy slave. Zamknięty jest w 32-pinowej obudowie QFN, obsługuje wiele napięć I/O (1.8/2.5 V, 3.3 V) i jest wyposażony w 128 bajtów wewnętrznej pamięci OTP.

Funkcjonalność obu nowych programatorów jest taka sama – pozwalają programować pamięć OTP, w której przechowywane są ustawienia układu, takie jak Vendor ID (VID), Product ID (PID), numer seryjny, opis produktu i inne deskryptory konfiguracyjne. Programowanie odbywa się w przypadku obu programatorów poprzez bezpłatne, graficzne narzędzie FT_PROG, służące do pracy z mostkami firmy FTDI.

Model UMFT4222PROG służy do programowania mostków FT4222H umieszczonych w zestawie deweloperskim UMTF4222EV lub będących częścią innego systemu, który podłączać można przez dedykowany port USB.

UMF4222PROG-IC pozwala natomiast programować chipy FT4222H bezpośrednio, bez wykorzystywania układów pośredniczących – wyposażony jest w gniazdo, w które można włożyć układ, ma też możliwość zarządzania jego włączaniem i wyłączaniem tak, by zapewnić bezpieczeństwo całego procesu.

Oba modele są kompatybilne z USB 2.0 Full Speed i zasilane z portu USB MicroB, przez który podłącza się je do komputera. Wyposażone są we wbudowaną przetwornicę DC-DC, pozwalającą uzyskać wymagane do programowania OTP napięcie 6.5 V. Oba mają też LED-owe wskaźniki napięcia programującego 6.5 V oraz zasilania portu USB.

Wspomniane we wstępnie nowe sterowniki można bezpłatnie pobrać ze strony firmy FTDI.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.