Rury osłonowe ROHRflex firmy Flexa

 

Aby uniknąć gąszczu kabli, niebezpiecznego zarówno dla ludzi jak i dla sprzętu, często konieczne jest wykorzystanie rur osłonowych lub plastikowych prowadnic pozwalających uporządkować miejsce pracy.

Niemiecka firma Flexa oferuje bardzo ergonomiczne, bezpieczne i wytrzymałe rozwiązanie w postaci giętkich, dwuelementowych rur osłonowych ROHRflex. Na szczególną uwagę zasługuje wzdłużne łączenie rur, pozwalające na „owinięcie” ich wokół kabli zamiast przepychania ich przez całą długość osłony. Sprawdzi się to doskonale w przypadku gotowych wiązek kabli z szerokimi końcówkami (np. VGA lub DVI) i daje możliwość łatwego dodania lub wyjęcia kabla z osłony. W konsekwencji, ROHRflex można wykorzystać do osłonięcia istniejącego już okablowania bez konieczności demontowania go. A dzięki temu, że rury są giętkie, można je zamontować na dowolnej powierzchni i w dowolnym układzie.

Warto też pamiętać o świetnej jakości materiałów wykorzystanych do konstrukcji osłon, co pozwala na montaż wewnątrz lub na zewnątrz budynków. Producent gwarantuje wytrzymałość osłon w temperaturze od -35oC do 110oC. Mają one też wysoką odporność na chemikalia i promieniowanie UV. Osłony są niepalne i mogą ochronić kable przed płomieniami. Spełniają one wymagania normy IP50, a więc w pełni chronią przed kurzem, ale nie przed wodą.

Firma Flexa oprócz osłon oferuje także specjalne uchwyty pozwalające na solidny montaż do ścian oraz specjalne łączniki segmentów pozwalające osiągnąć praktycznie dowolną łączną długość osłony.

Więcej szczegółów a także zdjęcia poglądowe można znaleźć w broszurze producenta.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze