Microchip kupuje firmę Micrel

Firmy Microchip Technology i Micrel Incorporated ogłosiły podpisanie porozumienia, na mocy którego Microchip przejmie firmę Micrel, płacąc 14,00 USD za akcję. Ta kwota oznacza, że całkowita wartość transakcji wyniosła 839 mln dolarów (USD), a wartość przedsiębiorstwa jest równa około 744 mln USD, odliczając wartość inwestycji i oszczędności Micrel w gotówce wartych około 95 mln USD.

„Cieszymy się, że Micrel stanie się częścią spółki Microchip. Oferta Micrela, która obejmuje układy liniowe i zarządzania energią, układy komunikacji (w tym np. LAN) oraz rozwiązania wytwarzające sygnał zegarowy, dopełni listę produktów Microchip. Przejęcie wzmocni również Microchip w takich obszarach, jak aplikacje przemysłowe, motoryzacyjne czy komunikacyjne. Wierzymy, że współpraca pozwoli uzyskać efekt synergii i możliwość sprzedaży produktów obu firm na wspólnych rynkach” – Mówi Steve Sanghi, prezes i dyrektor generalny Microchip.

Przejęcie zostało zaakceptowane przez zarządy obu firm i zostanie sfinalizowane na początku 3. kwartału roku kalendarzowego 2015. Umowa musi zostać zaakceptowana przez posiadaczy akcji, urzędy regulacji i przejść inne procedury formalne. Więcej informacji można znaleźć w udostępnionej prezentacji.

O autorze