Panasonic rozszerza ofertę laserowych czujników położenia

Rozszerzona oferta laserowych głowic pomiarowych HL-C2 umożliwia wykonywanie pomiarów w odległościach do 350 mm, zachowując wysoką rozdzielczość, przy wszystkich typach powierzchni, wliczając w to obiekty błyszczące oraz czarne.

Analogowe, laserowe czujniki przesunięcia z serii HL-C2 przeznaczone są do zastosowań przemysłowych i dzięki wykorzystaniu dedykowanego układu odbiorczego CMOS oraz wysokorozdzielczego systemu soczewek osiągają wysokie rozdzielczości (do 0.01 µm dla modelu o najmniejszym zakresie pomiarowym), niezależnie od częstotliwości próbkowania, która może wynosić do 100 kHz, utrzymując niski błąd liniowości (do ±0.02%).

Seria obejmuje 16 modeli o różnych zakresach pomiarowych od 10 ± 1 mm do 350 ± 200 mm. Każdy z modeli dostępny jest w dwóch wersjach: z gwarantowaną liniową plamką wiązki lub z plamką o gwarantowanym przekroju.

Wszystkie modele z serii HL-C2 wykorzystują laser o długości fali 658 nm. Wszystkie też są zamknięte w aluminiowej obudowie o stopniu ochrony IP67 i wyposażone w półmetrowy kabel zakończony złączem. Czujniki przystosowane są do pracy w temperaturze od 0°C do +45°C i wilgotności 35-85%.

Z czujnikami HL-C2 współpracują cztery modele sterowników, przy czym każdy z nich może obsługiwać do dwóch głowic laserowych. Kontrolery HL-C2C wyposażone są w dotykowy panel kontrolny, wyświetlający wyniki pomiarów oraz interfejs USB 2.0, a także RS232 lub Ethernet, pozwalające transmitować wyniki do komputera.

Nowe czujniki Panasonic dzięki wyśrubowanym parametrom mogą znaleźć zastosowanie nawet w wyjątkowo wymagających zadaniach, np. przy pomiarach powierzchni dysków twardych, grubości laminatów do płytek PCB czy wysokości elementów układów scalonych.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów Panasonic w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze