LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Podsumowanie Roadshow Altium Designer 2015

Wzorem poprzednich lat, tak i w tym roku firma Computer Controls zorganizowała wspólnie z firmą Altium bezpłatne konferencje Rodshow Altium Designer. Spotkania miały miejsce w Wilnie, Białymstoku i Warszawie, kolejno 12, 13 i 14 maja.

Kalendarz seminariów pokrywa się zwykle z cyklem nowości produktowych w Altium, tak też było tym razem. Prezentacje na tegorocznym Rodshow Altium obejmowały m.in. nowości wprowadzone w Altium Designer 15.1, który ukazał się tydzień wcześniej. Ponadto przegląd możliwości programu, dedykowany głównie dla nowych i potencjalnych użytkowników tego software’u oraz sesja poświęcona zarządzaniu dokumentacją projektową i komponentami w oparciu o Altium Vault. Ten obszar jest jednym z najmocniej rozwijanych obecnie przez Altium. Jak potwierdzają uczestnicy konferencji, zarządzanie dokumentacją jest bolączką wielu z nich, zwłaszcza tych reprezentujących większe firmy, gdzie usprawnienie tego procesu przekłada się bezpośrednio na wzrost efektywności pracy działu projektowego. Wisienką na torcie była ostatnie prezentacja, dotycząca signal integrity, co również potwierdza aktywność Altium w obszarze projektowania high speed.

Tegoroczny cykl seminariów rozpoczął się w Wilnie, co wiąże się bezpośrednio z niedawnym rozszerzeniem działalności dystrybucyjnej Computer Controls na kraje bałtyckie. Dla organizatorów była to również okazja do spotkania w szerszym gronie. Liczna reprezentacja Altium potwierdza zaangażowanie firmy w tym regionie oraz wspieranie dystrybutora w rozwoju rynku. Firma Computer Controls odebrała gratulacje za utrzymywanie wiodącej pozycji Altium w Polsce oraz pierwsze sukcesy na rynku krajów bałtyckich.

Seminaria organizowane przez Altium wspólnie z lokalnymi dystrybutorami cieszą się od lat niesłabnącym zainteresowaniem. Najlepszym przykładem była sala wypełniona po brzegi podczas ostatniego spotkania w Warszawie. W seminariach uczestniczą zarówno dotychczasowi użytkownicy oprogramowania Altium Designer – te same twarze spotyka się niemalże na każdym z takich spotkań, jak i wiele nowych osób z branży, które stoją przed wyborem narzędzi projektowych dla siebie.

Współorganizatorem Roadshow Altium Designer jest firma Computer Controls, oficjalny dystrybutor Altium w Polsce (siedziba: ul. Budowlanych 1 43-300 Bielsko-Biała, biuro handlowe: ul. Powązkowska 15 01-797 Warszawa).