LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Farnell element14 oficjalnym dystrybutorem oprogramowania MATLAB i Simulink dla studentów

Firma element14 poinformowała o zostaniu oficjalnym dystrybutorem pakietu MATLAB® and Simulink® Student, będącego zestawem profesjonalnych narzędzi pozwalających studentom na modelowanie, symulowanie i analizowanie projektów z poziomu oprogramowania, a następnie programowanie sprzętu za pomocą narzędzi wykorzystywanych na co dzień przez inżynierów i naukowców. Pakiet MATLAB and Simulink Student Suite zawiera wszelkie narzędzia potrzebne studentom do tworzenia świetnych projektów opartych na popularnych i tanich platformach sprzętowych. Obejmuje on także bezpłatne pakiety pomocy technicznej w zakresie sprzętu.

MATLAB i Simulink umożliwiają studentom, pasjonatom, majsterkowiczom oraz użytkownikom niekomercyjnym korzystanie z projektowania z wykorzystaniem modeli (Model-Based Design, MBD) – czyli matematycznego i wizualnego podejścia do tworzenia złożonych systemów sterujących – dzięki czemu mogą oni tworzyć bardziej skomplikowane projekty bez konieczności posiadania wiedzy z zakresu programowania. Pozwala to użytkownikom na rozwijanie umiejętności istotnych w kontekście kariery, ponieważ aplikacje MATLAB i Simulink są powszechnie wykorzystywane w inżynierii i nauce.

Oferowany pakiet zawiera rozwiązania MATLAB, Simulink oraz 10 dodatkowych produktów. Pakiety pomocy technicznej do Arduino i Raspberry Pi są dostępne bez dodatkowych opłat. Dzięki tym dodatkowym zestawom narzędzi użytkownicy mogą dostosować swoje oprogramowanie tak, aby spełniało ich potrzeby w zakresie sterowania, przetwarzania sygnałów, testowania czy pomiarów, a także tworzyć liczne projekty — od stacji pogodowych po roboty rozpoznające rysy twarzy. Dodatkowe 10 produktów obejmuje zestawy narzędzi do systemu sterowania, pozyskiwania danych, systemu cyfrowego przetwarzania sygnałów (DSP), przetwarzania obrazu, sterowania przyrządami, optymalizacji, przetwarzania sygnałów, statystyki oraz uczenia się maszyn czy obliczeń symbolicznych.

„Firma element14 oraz jej społeczność online zapewniają bogate w zasoby środowisko naukowe dla studentów i majsterkowiczów, którzy realizują swoje pomysły dzięki takim platformom sprzętowym jak Arduino czy Raspberry Pi”, mówi Amnon Gai, kierownik ds. rozwoju korporacyjnego i programów partnerskich w MathWorks. „MathWorks cieszy się z nawiązania partnerstwa z firmą element14, dzięki któremu dołączyliśmy do tej społeczności i możemy przyspieszyć tempo rozwoju technologii i innowacji”.

Więcej na temat korzystania z rozwiązań MATLAB i Simulink można znaleźć tutaj.

Informacje o MATLAB i Simulink

MATLAB to język programowania wysokiego poziomu oraz interaktywne środowisko pozwalające na szybkie rozwiązywanie problemów numerycznych. Rozwiązanie to jest wykorzystywane do rejestrowania i analizowania danych z czujników z popularnych platform sprzętowych, takich jak Arduino czy Raspberry Pi. 

Simulink to środowisko oparte na schematach blokowych służące do symulacji i projektowania z wykorzystaniem modeli (MBD). Rozwiązanie to wykorzystywane jest do modelowania oraz przeprowadzania symulacji i analiz systemów dynamicznych. Simulink automatycznie generuje z modelu kod i może wgrać go bezpośrednio do urządzenia.

Autor: element14