LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Czytniki kart SD firmy Apacer dla urządzeń mobilnych

Firma Apacer, kojarzona przez profesjonalistów głównie z produkcją dysków i pamięci do zastosowań przemysłowych, aktywnie rozwija drugą gałąź swojej działalności, którą są urządzenia przeznaczone dla zwykłych konsumentów. Tym razem poszerzyła swoją ofertę o nowy model uniwersalnego czytnika kart SD, który podłączać można zarówno do komputerów PC, jak i urządzeń mobilnych.

Nowy czytnik oznaczony został symbolem AM702 OTG i wyposażony jest w dwa złącza USB 2.0 OTG – standardowy port służący do podłączania go do komputerów PC oraz port micro USB, który służy podłączaniu do smartfonów czy tabletów. AM702 OTG współpracuje przy tym z systemem Android w wersji 4.0 i wyższych, a maksymalna przepustowość transmisji, jaką osiąga to 480 Mb/s.

Czytnik ma dwa sloty i obsługuje karty SD oraz microSD, umożliwiając współpracę z szybkimi i pojemnymi kartami o najwyższych specyfikacjach SDXC i microSDXC.

Z nowym czytnikiem kart pamięci doskonale współpracuje aplikacja Apacer FileBridge, którą pobrać można ze sklepu GooglePlay. Pozwala ona w prosty sposób przenosić pliki między smartfonem czy tabletem a urządzeniami USB OTG, a także dzielić się plikami z takich urządzeń ze znajomymi za pośrednictwem popularnych portali społecznościowych, emaila czy przez Bluetooth. Możliwości FileBridge prezentuje poniższy filmik.

Apacer dba nie tylko o stronę techniczną swoich produktów, ale także o ich walory wizualne. Czytnik AM702 OTG jest starannie i elegancko wykonany oraz dostępny w trzech wersjach kolorystycznych.

Widoczny na powyższym filmiku pendrive w kształcie głowy tygrysa to także produkt Apacer, jeden z pendrive’ów z serii AH171 produkowanych przez Apacer.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta (http://eu.apacer.com/products/AM702).

Dystrybutorem produktów Apacer w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.