Nowe moduły oświetleniowe Acrich3 od Seoul Semiconductors

Oświetlenie przy pomocy diod LED coraz szybciej wchodzi pod nasze strzechy: jest już z powodzeniem stosowane nie tylko w latarkach, czy domowych żarówkach ale także w motoryzacji. Kolejnym krokiem w kierunku upowszechnienia tej energooszczędnej i niezawodnej technologii mogą być nowe moduły Acrich3 firmy Seoul Semiconductors.

Jedną z najważniejszych cech tego produktu jest brak konieczności stosowania konwertera napięcia z prądu przemiennego na stały – jest on zintegrowany w module. Ponadto, dzięki cyfrowym wyprowadzeniom, zgodnym m.in. z układami TRIAC, dostępne są zaawansowane opcje przygaszania diod w sposób zorganizowany na poziomie całego systemu oświetlenia. Pozwala to na osiągnięcie znaczących oszczędności energetycznych.

Technologia Acrich jest obecna na rynku od 2005 roku i sprawdziła się już we wcześniejszych produktach firmy Seoul Semiconductors. Diody LED tej firmy mają współczynnik oddawania barw (ang. CRI – Colour Rendering Index) rzędu 70, 80 a nawet 90 i charakteryzują się wydajnością nawet 100 lm/W.

Więcej o nowych modułach Acrich3 można przeczytać na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów Seoul Semiconductors w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze