LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Panasonic prezentuje nowy marker laserowy

 

 

 

Miniaturyzacja elektroniki sprawia, że często układy scalone można podnieść tylko pensetą, a napisy na nich odczytać tylko pod mocną lupą. Panasonic wychodzi naprzeciw temu trendowi i prezentuje nowy marker laserowy z serii LP-GS, który umożliwi czytelny nadruk o wysokości poniżej 0,2 mm!

Lasery molekularne na dwutlenku węgla mogą zaoferować bardzo wysoką moc i stabilną wiązkę. W przypadku najnowszych LP-GS051 i LPGS-051-L moc wiązki markera to 5 W a dla LP-GS052 1,3 W.

Wypalane znaki mogą mieć przy idealnej powierzchni minimalną szerokość 0,1 mm. Maksymalny rozmiar znaku to 55 mm. Obsługiwane są alfabety: łaciński (zarówno duże jak i małe litery), chiński, japońskie kiragana i katakana a także symbole i numery. Można też zdefiniować specjalne znaki użytkownika. Urządzenie potrafi stworzyć kody QR oraz kody kreskowe w różnych standardach a nawet wypalić pliki graficzne.

Urządzenia mają przeznaczenie przemysłowe, choć są bardzo kompaktowych rozmiarów: kontroler waży ok 11 kg a głowica 8 kg przy rozmiarach 36,5 cm x 23 cm x 12 cm. Producent deklaruje, że stanowi to zmniejszenie wysokości i szerokości o co najmniej 1/3 względem typowych istniejących rozwiązań tego typu. Głowicę można instalować w dowolnej pozycji: poziomo lub pionowo, a kabel łączący ją z kontrolerem jest elastyczny. To wszystko sprawia, że instalacja nowego lasera będzie zajmowała mniej miejsca i przysparzała mniej kłopotów.

Nowatorskim usprawnieniem w działaniu markera jest automatyczne dostosowanie odległości głowicy w zależności od grubości płytki drukowanej. Pozwoli to zrezygnować z ręcznej regulacji i poprawić stabilność działania. O pozostałych zaletach nowego markera laserowego można przeczytać na oficjalnej stronie producenta.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.