LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Darmowa dostawa zestawów FT90x Clicker 2

Firma FTDI Chip wprowadziła do sprzedaży zestawy złożone z płytki Clicker 2 oraz kompilatora dla układów FT90x, powstałe we współpracy z firmą MikroElektronika (MikroE).

Seria układów FT90x opracowana przez FTDU Chip jest oparta na nowym, wydajnym 32-bitowym rdzeniu RISC o nazwie FT32. Układy oferują liczne protokoły komunikacji oraz transmisji sygnałów, w tym warstwę fizyczną Ethernet 10/100, USB wysokiej szybkości, interfejs kamery, CAN, I2S i inne. Takie możliwości pozwalają na tworzenie zaawansowanych konwerterów sygnałów. Wykonując instrukcje z buforowanej pamięci (shadow) RAM, FT90x może pracować z zerowym czasem oczekiwania (0WS) z częstotliwością do 100 MHz, osiągając wydajność 310 DMIPS.

Płytka Clicker 2 dla układów FT90x zawiera model FT900 oraz wszystkie elementy potrzebne, aby rozpocząć tworzenie projektów – w tym możliwość ładowania i zarządzania baterią, diody LED, oscylatory kryształowe i konfigurowalne przyciski.

Zestaw jest już dostępny w zamówieniach przez sklep internetowy. Dodatkowo użytkownicy mogą skorzystać z oferty darmowej dostawy. Oferta pozwala również zdobyć darmową płytkę Clicker 2 z układem FT900 z serii FT90x, zamawiając pakiet z pełną licencją kompilatora. Do wyboru są trzy języki programowania – C, Basic oraz Pascal. Informacje o zamówieniu można uzyskać tu. Oferta jest ograniczona w czasie, zatem nie warto czekać – lepiej zamówić zestaw już dziś.

Dystrybutorem produktów FTDI w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.