LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Zestaw ewaluacyjny firmy Rohm z sześcioma czujnikami

Firma element14 ogłosiła wprowadzenie do oferty modułowej platformy czujnikowej Rohm Multisense Evaluation Kit, która zapewnia wiele możliwości w zakresie rozbudowywania projektów o czujniki wymieniane w trakcie pracy (hot swap). Klienci mogą testować i wymieniać sześć popularnych czujników marki Rohm w aplikacjach przenośnych na większości platform potrafiących działać jako host USB.

Zestaw obejmuje płytę główną podłączaną do hosta oraz sześć modułów czujników, w tym czujnik wykorzystujący efekt Halla, analogowy czujnik oświetlenia otoczenia, cyfrowy czujnik oświetlenia otoczenia, czujnik UV, czujnik ruchu MEMS oraz czujnik temperatury.

Obsługująca wiele czujników płyta główna łączy się z hostem za pośrednictwem połączenia USB i pozwala na zamontowanie jednego czujnika naraz. Dostępne są już sterowniki do popularnych platform, takich jak Raspberry Pi, BeagleBone Black i innych, w tym Windows.

Ta szeroka gama czujników znajdzie zastosowanie w takich dziedzinach jak: automatyka budynków, rozwiązania z zakresu oświetlenia, Internet rzeczy czy ochrona mienia.

Będący najnowszą pozycją w wiodącej na rynku ofercie zestawów rozwojowych, Rohm Multisense Evaluation Kit sprzedawany jest przez firmę Farnell element14 w Europie.