LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe złącza ERNI – MicroSpeed Triple

Firma ERNI rozszerzyła swoją ofertę popularnych złączy wysokiej szybkości MicroSpeed o wersję z trzema rzędami kontaktów. Odstęp między kontaktami wynosi 1 mm, a ekranowanie złącza pozwala na realizację transmisji z szybkością do 25 Gb/s.

Nowe złącza są dostosowane do wymagań nowych standardów, takich jak Ethernet 100 Gbps (IEEE 802.3ba), OIF (Optical Internetworking Forum), USB 3.1 i innych. Typowe zastosowania nowych złączy obejmują transmisję danych i telekomunikację, wydajne systemy obliczeniowe, technologie medyczne lub automatykę przemysłową, które wymagają wysokich szybkości transmisji i dużych objętości danych.

Nowe wersje złączy z terminalami SMT zapewniają wysoką liczbę 3 x 25 kontaktów i odległość między kontaktami 1,0 mm. Środkowy (trzeci) rząd kontaktów pozwala użytkownikom na większą swobodę w przypisaniu pinów oraz realizacji ekranowania. Jednokierunkowe pary różnicowe mogą być zorientowane poziomo lub pionowo w zależności od wymagań systemu i poziomu przesłuchów.

Dostępne wersje 180° złącza MicroSpeed Triple pozwalają na łącznie płytek lub umieszczenie złącza na powierzchni Flex PCB. Możliwe jest uzyskanie odległości między płytkami do 5 mm.

Kompatybilność elektromagnetyczna może być znacznie zwiększona dzięki optymalizacji ekranowania. Złącza emitują minimalne promieniowanie elektromagnetyczne i cechują się wysoką odpornością na interferencje.

Wytrzymały szkielet i symetryczna konstrukcja pozwalają na automatyczne łączenie styków, co jest istotne w zastosowaniach przemysłowych. Podwójny kontakt żeński zapewnia bezpieczne i niezawodne połączenie w trudnych warunkach środowiskowych i gwarantuje długość kontaktu 1,5 mm.
Złącza MicroSpeed są dostarczane w postaci taśmy typu pick-and-place i taśmy do montażu powierzchniowego, co pozwala na w pełni zautomatyzowaną produkcję.

Najważniejsze cechy:
–    Szybkość transferu do 2 Gb/s
–    Wersja 75-pinowa
–    Wysokość 1,0 mm
–    Odległość między płytkami do 5 mm
–    Trwała budowa pozwala na automatyczne łączenie styków w zastosowaniach przemysłowych
–    Wzmocniona osłona zapewnia silną ochronę przed interferencją elektromagnetyczną
–    Impedancja dopasowana do 50/100 ?
–    Terminale SMT

Pełna oferta produktów z serii MicroSpeed znajduje się tutaj.

Dystrybutorem produktów ERNI w Polsce jest Contrans TI Sp. z o.o., ul. Polanowicka 66, 51-180 Wrocław, http://www.contrans.pl, contrans@contrans.pl

Autor: Contrans TI