LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Wieloprotokołowe karty mPCIe z interfejsami szeregowymi firmy ACCES

mPCIe-COM-4SM Treated

Firma ACCES I/O ma w ofercie karty interfejsowe RS-232/422/485, wykonane w formie płytek PCI Express Mini Card (mPCIe), dostępne w wersjach z dwoma i czterema portami, znajdujące zastosowanie w szerokiej gamie dedykowanych systemów komputerowych, wykorzystywanych w automatyce, medycynie czy handlu.

Karty z rodziny mPCIe-COM-4SM wyposażone są w wysokowydajne interfejsy UART klasy 16C950, umożliwiające transmisję z przepływnością do 921.6 kb/s w wypadku RS-232 (a w trybie różnicowym nawet do 3 Mb/s) i wyposażone w 128-bajtowe bufory FIFO na wejściu i wyjściu. Bufory te chronią przed stratami danych, zmniejszają obciążenie procesora i poprawiają szybkość transmisji, dzięki wyeliminowaniu przerw między pakietami. Co więcej, zaawansowany układ scalony pozwala na konfigurowanie niemal dowolnej przepływności za pomocą odpowiednich ustawień rejestrów, bez konieczności stosowania dedykowanego oscylatora.

Rodzaj interfejsu (RS-232, 422 lub 485) można wybrać programowo, niezależnie dla każdego portu, a wybór jest zapisywany w pamięci nieulotnej. Jeśli niepotrzebna jest aż taka elastyczność, do wyboru są też wersje wyposażone tylko w porty RS-422/485, a nawet wyłącznie w RS-232. Porty RS-232 są kompatybilne z każdym standardowym urządzeniem COM, obsługują sygnały TX, RX, RTS i CTS. RS422 wykorzystuje natomiast te same transceivery, co RS-485, pozwalając na uzyskanie pełnej kompatybilności czteroliniowych interfejsów 422 i 485.

Porty szeregowe kart mPCIe-COM-4SM wyprowadzone są na 6-pinowe, płaskie złącza Hirose z zatrzaskiem, a opcjonalnie dostępne są do nich kable z portami DB9-M. Wszystkie piny sygnałowe zabezpieczone są przeciwko wyładowaniom elektrostatycznym do ±15kV.

Na poziomie aplikacji, komunikację można obsługiwać zarówno za pomocą własnego oprogramowania, jak i produktów dostępnych komercyjnie, takich jak HyperTerminal, a także z użyciem dostarczanych z płytką narzędzi i próbek, wśród których znaleźć można program WinRISC (Windows Really Incredibly Simple Communication).

Szczegółowe informacje można znaleźć tu.

Dystrybutorem produktów ACCES I/O w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.