TerminaLED P – teraz w wersji do połączeń równoległych

Wprowadzając nowy produkt do sprzedaży, Contrans TI rozszerza swoją ofertę rozwiązań do aranżacji oświetlenia stoisk reklamowych, kiosków wystawienniczych i dla przemysłu meblarskiego. Złącze terminaLED P dedykowane jest do połączeń równoległych reflektorów LED. Wyróżnia je ciemniejszy kolor obudowy. Oferowane dotychczas złącze do połączeń szeregowych nazywa się obecnie terminaLED S.

Z punktu widzenia zastosowania, złącza terminaLED to listwy połączeniowe (terminal blocks). Wyróżniają się dzięki nietypowemu kształtowi i obecności oznaczeń, które definiują sposób połączenia. Atrakcyjna forma wizualna (dysk o średnicy 35 mm) sprawia, że nawet w przypadku, gdy instalacji elektrycznej nie można ukryć, nie razi ona nieestetycznym wyglądem. Wyróżnikiem instalacji zbudowanych z terminaLED jest zasada „jeden port – jeden przewód”. Instalacje te nie wymagają łączenia wielu przewodów do jednego punktu, a kolejne punkty oświetleniowe podłącza się w taki sam sposób. Nie trzeba stosować specjalnych narzędzi – przycięty na odpowiednią długość przewód wystarczy wsunąć na miejsce i nacisnąć przycisk zamykający. Nożowy zacisk typu IDC jednocześnie nacina izolację przewodu i zapewnia trwałe połączenie.

Przemyślany projekt sprzyja oszczędności materiału i estetyce instalacji. Rozplanowanie połączeń jest ułatwione dzięki naniesionym na obudowie etykietom IN, LED, OUT i oznaczeniu polaryzacji. Trudno tu o pomyłkę. Gdyby się jednak zdarzyła, zacisk można otworzyć i wykorzystać ponownie.

Przy zastosowaniu przewodu o przekroju 0.5mm2, wytrzymałość prądowa wynosi 6A. Maksymalne napięcie pracy to 150 V (wg normy EN 60598-1).

Złącze może pracować w stałej temperaturze do 100’C i wytrzymuje udary do 160’C.

Więcej informacji w serwisie producenta

Dystrybutorem produktów Adels w Polsce jest Contrans TI Sp. z o.o., ul. Polanowicka 66, 51-180 Wrocław, contrans.pl, contrans@contrans.pl

 

O autorze