Przemysłowe huby USB firmy ACCES

Firma ACCES I/O ma w ofercie czteroportowe rozgałęziacze (huby) USB, wyposażone w złącza wysokiej odporności oraz zestaw zabezpieczeń. Złącza te przystosowane są do pracy w szerokim zakresie temperatury. Pracujące w standardzie USB 2.0 High-Speed urządzenia zamknięte są w niewielkich, wytrzymałych obudowach ze stali.

Rozgałęziacze noszą nazwę USB-104-HUB i są zgodne ze standardem USB 2.0 oraz kompatybilne z 3.0 i 1.1. Są certyfikowane przez USB-IF oraz zgodne ze standardami Windows Hardware Quality Lab (WHQL). Każdy z czterech portów wyjściowych może pracować w trybie high speed (480 Mb/s), full-speed (12 Mb/s) lub low-speed (1.5 Mb/s). Każdy wyposażony jest też w diody sygnalizujące stan pracy i ewentualne usterki, a całość ma także diodę sygnalizującą doprowadzenie do płytki zasilania.

Urządzenie może być zasilane z portu wejściowego, dostarczającego zwykle 500 mA przy napięciu 5 V, ale jeśli systemy podłączone do portów wyjściowych wymagają więcej energii, możliwe jest podłączenie zasilania zewnętrznego na trzy sposoby: przez złącze typu jack, terminal na śrubkę lub czteropinowe złącze 3.5″ typu Berg.

Hub jest w pełni zabezpieczony przed podłączeniem do niego wadliwych urządzeń. Każdy z portów wyjściowych wykorzystuje własny przełącznik dostarczający zasilanie, zapewniający zabezpieczenie nadprądowe oraz przeciwzwarciowe. W razie wystąpienia usterki przełącznik odłącza po prostu dany port i włącza diodę sygnalizującą problem.

USB-104-HUB może pracować w temperaturze od -40°C do +85°C i jest odporny na wstrząsy i wibracje. Płytka rozgałęziacza ma wymiary 90 x 96 mm, zgodnie ze standardem PC/104 i zamknięta jest w malowanej lakierem proszkowym stalowej obudowie z antypoślizgowym spodem. Wśród opcji montażowych dostępne są: uchwyty do szyny DIN lub montaż w obudowie PC w miejsce standardowego napędu 3.5″.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów ACCES I/O w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze