LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Panele HMI polskiej firmy Grinn

Urządzenie oparto o płytkę chiliSOM, czyli uniwersalny minikomputer z rdzeniem ARM Cortex-A8, mieszczący się, wraz ze wszystkimi niezbędnymi do pracy komponentami, na płytce o rozmiarach 4 cm x 4 cm. Układ SOM (ang. System-on-Module) z logo papryczki w zupełności wystarczy do płynnej obsługi ekranu dotykowego w technologii TFT o przekątnej 7 cali. Panel zaprojektowano z myślą o udostępnianiu dotykowego interfejsu między użytkownikiem a sterowanym urządzeniem. Tego typu rozwiązania z uwagi na ich malejącą cenę i łatwość implementacji stają się coraz bardziej popularne.

Wykorzystanie układu chiliSOM, oprócz niezłego procesora i szybkich pamięci SDRAM DDR3 w zakresie 128-512 MB i NAND FLASH o pojemności co najmniej 256 MB, daje także dowolność kierunku rozwoju aplikacji obsługującej panel. Na mikrokontrolerze można zainstalować system operacyjny Android (lub dowolną dystrybucję systemu Linux/GNU). Do dyspozycji jest szereg wyprowadzeń: złącze ethernetowe, gniazda USB, wejście i wyjście audio, gniazdo dla karty microSD, porty szeregowe RS232 i RS485. Dodatkowo dostępne są typowe w mikrokontrolerach peryferia na pinach ogólnego przeznaczenia.

Firma Grinn stworzyła użyteczne, wydajne i elastyczne urządzenie, które z pewnością zainteresuje elektroników poszukujących interfejsu HMI.

Dystrybutorem produktów Grinn w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

Tagi: Grinn, HMI, news, Soyter