Nowa wersja AggreGate: zunifikowane wyszukiwanie i obsługa Big Data


 

Wraz z nową wersją 5.2 platformy AggreGate firma Tibbo Systems robi kolejny milowy krok w stronę rozpowszechnienia i lepszego wykorzystania internetu rzeczy (ang. Internet of Things).

Platforma AggreGate służy do szybkiego i taniego konstruowania inteligentnych i licznych sieci komputerowych. Pozwala na przetwarzanie danych i wizualizację całej sieci, monitorowanie i zarządzanie jej węzłami a także udostępnia interfejsy pozwalające na integrację z innymi systemami.

Pierwsza aktualizacja platformy w tym roku przyniesie wiele nowości, z których najważniejsze to:

  • możliwość bardzo szybkiego przeszukiwania całej sieci, dzięki tworzonej i indeksowanej na bieżąco bazie danych,
  • wykorzystanie rozproszonego systemu zarządzania danymi Apache Cassandra, bazy danych Berkeley DB Java Edition i baz danych NoSQL – wszystko w celu ułatwienia operacji na dużych zbiorach danych, co jest ukłonem w stronę specjalistów od „Big Data”,
  • moduł analityki biznesowej (ang. Business Intelligence), na razie w wersji eksperymentalnej, ale z gwarancją przyszłego rozwoju, zgodnie z uwagami zgłaszanymi przez użytkowników.

Ponadto nowa wersja platformy daje programistom możliwość pisania kodu w języku C/C++. Przyczyni się to z pewnością do rozszerzenia obsługi mniejszych urządzeń wbudowanych, np. podobnych do Arduino. Nowy tryb pracy „Steady State Mode” umożliwi jedynie uruchomienie konsoli, co zwiększy bezpieczeństwo działania użytkowników na dowolnym węźle sieci, z punktu widzenia systemu operacyjnego. Dodano też nowe protokoły strumieniowania wideo (w sumie jest ich już ponad sto), sterowniki sprzętu oraz polepszono algorytm rozpoznawania topologii sieci, który teraz wykorzystuje LLDP (Link Layer Discovery Protocol) i CDP (Cisco Discovery Protocol).

Dzięki kolejnym wersjom platformy AggreGate, spowita do niedawna mgłą niepewności koncepcja „Internetu rzeczy” staje się coraz bardziej ostra i realna.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze