Lab-in-a-Box od Digi-Key dla programu uniwersyteckiego ARM

Globalny dystrybutor elementów elektronicznych Digi-Key Electronics ogłosił nawiązanie współpracy w ramach programu ARM University. Program ten daje studentom dostęp do technologii ARM, aby ułatwić edukację i rozwijanie nowych umiejętności. Pozwala rozpocząć karierę poprzez tworzenie innowacyjnych systemów elektronicznych. Współpraca ze strony Digi-Key polega na udostępnieniu innowacyjnego produktu LiB (Lab-in-a-Box) ośrodkom szkolnictwa wyższego na całym świecie.

LiB korzysta z technologii opartej na ARM. Zawiera wysokiej jakości, dopracowane materiały ćwiczeniowe wspomagające kursy projektowania systemów elektronicznych i komputerowych. Od czasu wprowadzenia w lutym 2014 roku, systemy ARM LiB zostały wdrożone na setkach uniwersytetów na całym świecie. Program pozwala nauczycielom akademickim łatwo dokonać migracji na nowe, zaawansowane technologie rozbudowanego ekosystemu ARM.

Pakiet Lab-in-a-Box zawiera płytki projektowe, licencje na profesjonalne oprogramowanie ARM i komplet materiałów edukacyjnych opracowanych w ramach programu ARM University. Gotowe do wykorzystania materiały obejmują slajdy, przykładowe kody, instrukcje do laboratorium i projekty wraz z rozwiązaniami w postaci kodów źródłowych.

Program dostarcza wielu rozmaitych materiałów edukacyjnych, platform sprzętowych, narzędzi programistycznych, projektów IP i innych zasobów. Dzięki nim można zrealizować różnorodne kursy akademickie obejmujące projektowanie i programowanie wydajnych systemów, rozwiązania typu SoC, projektowanie systemów operacyjnych i cyfrowe przetwarzanie sygnałów. Inne inicjatywy realizowane w ramach programu to Warsztaty Profesorów (Professor Workshops), nauczanie przez internet i filmy edukacyjne, sponsorowane konkursy projektowe i wsparcie badań naukowych.

Pierwszy zestaw jest dostępny na stronie ARM jest przeznaczony do szybkiego projektowania i programowania systemów wbudowanych korzystających z Lab-in-a-Box. Zawiera on płytkę z mikrokontrolerem STMicroelectronics NUCLEO-F401RE opartym na rdzeniu ARM Cortex-M4. Związane z nim materiały edukacyjne i narzędzia programistyczne są dostępne tu.

O autorze