LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowość Nicera: idealnie liniowy czujnik pola magnetycznego

Efekt Halla jest najczęściej wykorzystywanym sposobem pomiaru właściwości pola magnetycznego. Polega on na pomiarze różnicy potencjałów pomiędzy płaszczyznami półprzewodnika, w którym płynie prąd elektryczny, prostopadłymi do kierunku prądu i kierunku indukcji pola magnetycznego. Oznacza to, że czujnik wykrywa pole magnetyczne tylko w jednej płaszczyźnie. Układ NHG529 został zaprojektowany w rzadko spotykany sposób, umożliwiający mu pomiar pola magnetycznego równoległego do powierzchni płytki drukowanej.

Najnowszy czujnik japońskiej firmy charakteryzuje się również wyjątkowo dobrą liniowością pomiaru, dokładnie zbadaną przez producenta w zakresie o 0 do 400 mT. Pomiar zależy w bardzo niewielkim stopniu od temperatury otoczenia oraz wartości napięcia i prądu wejściowego, a zależności te również mają charakter prawie idealnie liniowy.

Opakowanie czujnika jest wyjątkowo małe: ma wymiary zaledwie 2,10 mm x 0,80 mm x 1,60 mm.  Układ może pracować w temperaturze od -40°C do 125°C. Pobierana moc to 150 mW.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie producenta (http://www.nicera.co.jp/pro/hs/hs-03e.html).

Dystrybutorem produktów Nicera w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

Tagi: news, Soyter