Altium przejmuje Octopart

Firma Altium ogłosiła, że podpisała ostateczną umowę nabycia Octopart, wiodącego dostawcy danych handlowych komponentów elektronicznych. Ponadto, firma Altium nabyła firmę Ciiva, tworzącą system zarządzania komponentami elektronicznymi w chmurze.

Informacje dostępne na stronie internetowej Octopart obejmują dane techniczne i rynkowe ponad 30 mln komponentów elektronicznych i przemysłowych.

W związku z nabyciem Octopart, Altium nabyła również szwajcarską firmę Ciiva. Elektroniczny system zarządzania komponentami w chmurze opracowany przez tę firmę, pozwala na zebranie rozproszonych danych łańcucha dostaw i przekazanie ich w ręce projektanta. System zawiera również funkcję spisu elementów (BOM) z kontrolą wersji, w którym każdy element stosowany w BOM jest powiązany z centralną biblioteką komponentów z kontrolą dostępu.

Nabycie Ciiva zostało już zrealizowane, a wszystkich 11 inżynierów z firmy Ciiva dołączyło do Altium. Przejęcie Octopart zostanie sfinalizowane pod koniec sierpnia 2015 roku. Altium zakłada utrzymanie wszystkich 15 nowojorskich pracowników firmy Octopart.

Autoryzowanym dystrybutorem Altium w Polsce jest Computer Controls Sp. z o.o., ul. Budowlanych 1, 43-300 Bielsko-Biała, tel.: +48 33 4859490, fax: +48 334720420, e-mail: info@ccontrols.pl, http://www.ccontrols.pl.

O autorze