LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Altium przejmuje Octopart

Firma Altium ogłosiła, że podpisała ostateczną umowę nabycia Octopart, wiodącego dostawcy danych handlowych komponentów elektronicznych. Ponadto, firma Altium nabyła firmę Ciiva, tworzącą system zarządzania komponentami elektronicznymi w chmurze.

Informacje dostępne na stronie internetowej Octopart obejmują dane techniczne i rynkowe ponad 30 mln komponentów elektronicznych i przemysłowych.

W związku z nabyciem Octopart, Altium nabyła również szwajcarską firmę Ciiva. Elektroniczny system zarządzania komponentami w chmurze opracowany przez tę firmę, pozwala na zebranie rozproszonych danych łańcucha dostaw i przekazanie ich w ręce projektanta. System zawiera również funkcję spisu elementów (BOM) z kontrolą wersji, w którym każdy element stosowany w BOM jest powiązany z centralną biblioteką komponentów z kontrolą dostępu.

Nabycie Ciiva zostało już zrealizowane, a wszystkich 11 inżynierów z firmy Ciiva dołączyło do Altium. Przejęcie Octopart zostanie sfinalizowane pod koniec sierpnia 2015 roku. Altium zakłada utrzymanie wszystkich 15 nowojorskich pracowników firmy Octopart.

Autoryzowanym dystrybutorem Altium w Polsce jest Computer Controls Sp. z o.o., ul. Budowlanych 1, 43-300 Bielsko-Biała, tel.: +48 33 4859490, fax: +48 334720420, e-mail: info@ccontrols.pl, http://www.ccontrols.pl.