LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Digi International oraz Digi-Key przedstawiają nowy zestaw rozwojowy XBee

Nowy zestaw projektowy pozwala szybko zapoznać się z zastosowaniami modułów łączności bezprzewodowej XBee.

Firma Digi International dostarczająca rozwiązania typu M2M oraz Digi-Key Electronics, dostawca podzespołów elektronicznych, ogłosiły dostępność nowego zestawu łączności bezprzewodowej XBee o nazwie XKB2-AT-WWC. Do końca września br. będzie on dostępny wyłącznie za pośrednictwem serwisu Digi-Key w cenie 59 USD. Zestaw stanowi rozbudowaną platformę dla projektantów, która pozwoli im lepiej zrozumieć zastosowanie modułów XBee w bezprzewodowej łączności urządzeń i sieci czujnikowych.

Technologia XBee stanowi rozwiązanie sprawdzone za sprawą 10 milionów modułów wprowadzonych na rynek. Technologia ta zapewnia krótki czas powstawania produktu, swobodę projektowania i niski koszt opracowania urządzenia. Daleki zasięg działania pozwala wykorzystać XBee do komunikacji bezprzewodowej w wielu nowych produktach i rozwiązaniach.

Zestaw zawiera dwie płytki projektowe XBee Grove – innowacyjne płytki dla modułów XBee, które mają uniwersalne 4-pinowe złącza wykorzystywane przez czujniki Grove, dwa moduły radiowe XBee RF i kable micro-USB. Dzięki zestawowi projektanci mogą zrozumieć, w jaki sposób zrealizować funkcje łączności bezprzewodowej w swoich projektach. Płytki pozwalają też tworzyć prototypy testowe sprawdzające poprawność projektu.

Dzięki współpracy Firm Digi International i Digi-Key inżynierowie będą mogli zapoznać się z całą gamą innowacyjnych rozwiązań bezprzewodowych z oferty Digi International i zobaczyć, jak łatwo jest zintegrować niezawodne, skalowalne i bezpieczne systemy łączności bezprzewodowej w różnego typu produktach i rozwiązaniach.

Firma Digi-Key utworzyła dedykowaną stronę itnternetową, dzięki której inżynierowie mogą zapoznać się z możliwościami dostępnymi przez XBee. To pomoże im określić, które spośród rozwiązań XBee będą najbardziej odpowiednie do ich wymagań. Strona jest umieszczona pod hasłem XBee Dev Kits & Selection Guide.

Zestaw XBee Wireless Connectivity zawiera:
– 2 płytki projektowe XBee Grove
– 2 moduły XBee 802.15.4 z antenami PCB
– 2 kable Micro-USB

Autor: DigiKey
Firma DigiKey Electronics jest zarówno liderem, jak i ciągłym innowatorem w dystrybucji wysokiej jakości komponentów elektronicznych i produktów automatyki na całym świecie, dostarczając przeszło 12,6 miliona komponentów od ponad 2000 markowych producentów.