Nowy moduł deweloperski BLE firmy Stollmann

Stollmann rozwija moduły i adaptery Bluetooth już od 1999 roku. Teraz jego oferta poszerzyła się o nowy zestaw deweloperski, przeznaczony do pracy z modułem BlueMod+S, dostępny także w wersji przygotowanej specjalnie pod kątem projektowania rozwiązań dla potrzeb sportu i rekreacji.

BlueMod+S to miniaturowy (17 x 10 x 2.6 mm) moduł Bluetooth Smart, zgodny ze specyfikacją BT 4.1, przeznaczony do zastosowania w smartfonach czy energooszczędnych systemach mających zastąpić okablowanie. Do tej pory dostępna był płytka ewaluacyjna BlueEva+S.

Nowy zestaw deweloperski BlueDev+S pozwala połączyć płytkę BlueEva+S z toolchainem firmy Nordic i rozwijać własne oprogramowanie bezpośrednio na module BlueMod+S. Wyposażony jest w rozszerzoną płytkę ewaluacyjną i dostarczany wraz z przykładowym kodem źródłowym, do uruchomienia którego potrzebne jest środowisko nRF51 SDK firmy Nordic Semiconductor. Tworzony firmware lub profil urządzenia jest wgrywany bezpośrednio na pamięć flash, w którą wyposażony jest moduł.

Firma Stollmann przygotowała też drugą wersję zestawu, BlueDev+S/ANT, dostosowaną do potrzeb systemów sportowych i fitnessowych dzięki obsłudze technologii ANT. Pozwala ona czujnikom różnych producentów komunikować się ze sobą i jest często wykorzystywana w sporcie. BlueDev+S/ANT jest oparty o układ S310 Softdevices firmy Nordic i wyposażony w zaawansowany stos ANT z obsługą skomplikownaych topologii sieciowych, do 15 konfigurowalnych kanałów logicznych oraz rozszerzony zestaw funkcji ANT. Moduł ma pełne, elastyczne API, pozwalające na budowanie działających równolegle rozwiązań ANT i BLE.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów Stollmann w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze