LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Seria wysokosprawnych przetwornic polskiej produkcji

Na rynku pojawiła się seria przetwornic rezonansowych AC/DC o bardzo wysokiej sprawności i niewielkich wymiarach, zaprojektowana i wyprodukowana przez polską firmę EMD Technology. Opisywana seria, nazwana xSMPS.AP400, obejmuje 4 modele wyposażone w układ aktywnej korekcji współczynnika mocy, o sprawności dochodzącej do 96%.

Producent przedstawianych przetwornic, EMD Technology, to młoda, polska firma specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży zaawansowanych urządzeń mechatronicznych, w tym systemów fotowoltaicznych, laserowych i zasilających. Firma aktywnie współpracuje i współdzieli infrastrukturę z kilkoma ośrodkami badawczymi, a wśród swoich partnerów naukowych może wymienić m.in. Instytut Maszyn Przepływowych PAN czy Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Wysoka sprawność przetwornic xSMPS.AP400 została uzyskana dzięki połączeniu topologii rezonansowej z przełączaniem przy przejściu przez zero oraz synchronicznego prostowania za pomocą tranzystorów MOSFET na wtórnej stronie wejścia. Skutkuje to znaczną redukcją strat prostowania i czyni te przetwornice idealnymi do zastosowań wysokoprądowych. Firma EMD nie ma kompleksów i przygotowała swoje produkty do pracy na całym świecie – xSMPS.AP400 obsługują międzynarodowy zakres napięć zasilających AC (90~264 VAC, 47~63 Hz).

Dzięki bardzo wysokiej sprawności, przetwornice mogą być chłodzone tylko pasywnie, co w połączeniu z zastosowaniem kondensatorów o podwyższonej żywotności oraz układów zabezpieczeniowych (zwarcie wyjścia, przekroczenie maksymalnego prądy, napięcia i temperatury) dało efekt w postaci wysokiej niezawodności, mierzonej średnim czasem między usterkami wynoszącym ponad 500 tys. godzin. Urządzenia są tak czy inaczej objęte trzyletnią gwarancją.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie firmy.

Dystrybutorem produktów EMD Technology jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.