Rodzina przetwornic cyfrowych dużej mocy

W ostatnich tygodniach coraz częściej piszemy o nowych produktach firm pochodzących z naszego kraju, co jest niewątpliwie powodem do radości. Tym razem opiszemy krótko rodzinę cyfrowych przetwornic DC/DC dużej mocy, opracowanych i wyprodukowanych przez firmę EMD Technology.

Przetwornice xSMPS.DDN150 mogą pracować w trybie stałonapięciowym lub stałoprądowym, a dzięki możliwości łączenia ich równolegle i pracy wielofazowej, pozwalają dostarczać prąd rzędu setek amperów przy zachowaniu wysokiej sprawności konwersji, wynoszącej od 91% do 94% (zależnie od modelu), a także niewielkich rozmiarów.

Dzięki wysokiej sprawności, urządzenia mogą być chłodzone pasywnie, czyli nie wymagają wymuszonego obiegu powietrza, dzięki czemu są cichsze i mniej awaryjne. W połączeniu z zastosowaniem wysokiej jakości kondensatorów ceramicznych i polimerowych oraz zestawu zabezpieczeń przeciwko zwarciu wyjścia oraz przekroczeniu bezpiecznego prądu, napięcia i temperatury daje to bardzo wysoką niezawodność. xSMPS.DDN150 monitorują zarówno temperaturę przetwornicy, jak i obciążenia.

Z przetwornicami xSMPS.DDN150 można się komunikować przez interfejsy RS-485 oraz CANBUS, które pozwalają mierzyć parametry pracy urządzenia oraz przesyłać komendy sterujące. Do obsługi przetwornic dostarczana jest bezpłatnie graficzna aplikacja xSMPS DDN EasyPowerTool, pracowująca pod kontrolą wszystkich popularnych systemów operacyjnych (Windows/Linux/Mac).

Przypomnijmy przy okazji, że EMD Technology (http://emdtek.com/) to polska firma specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży zaawansowanych urządzeń mechatronicznych, aktywnie współpracująca i współdzieląca infrastrukturę z kilkoma ośrodkami badawczymi, m.in. Instytutem Maszyn Przepływowych PAN czy Wydziałem Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Szczegółowe informacje o przetwornicach xSMPS.DDN150 można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów EMD Technology jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze