Nowe zestawy rozwojowe dla modułu TR-72D w standardzie IQRF

Każdy z zestawów pozwala na stworzenie i oprogramowanie niewielkiej sieci w standardzie IQRF, opartej na układach TR-72D. Duża skalowalność, elastyczność ustawień parametrów pracy i brak konieczności programowania warstwy sieciowej umożliwia bardzo prostą budowę zarówno niewielkich sieci MESH, jak i tych o dużej liczbie węzłów.

Układ nadawczo-odbiorczy TR-72D to relatywnie mocne urządzenie, pozwalające na uzyskanie zasięgu około 500 m (przy braku przeszkód i transferze na poziomie 19 kbps) i pozwalające na implementację własnej aplikacji wewnątrz modułu. Wykorzystywana jest częstotliwość pasma ISM 868 MHz. Sygnał modulowany jest przy pomocy GFSK, czyli zmiany częstotliwości. Tak jak wszystkie układy IQRF, interfejs fizyczny to złącze SIM a do komunikacji wykorzystywany jest protokół SPI (także UART oraz i2c).

W zestawie DS-START-04 znajdziemy trzy układy nadawczo-odbiorcze TR-72, programator/ debugger IRQF CK-USB-04A a także dwie uniwersalne płytki ewaluacyjne DK-EVAL-04A, które wyposażone są w baterię litowo-polimerową, ładowaną przez USB, złącze w formacie karty SIM, pozwalające podłączyć układy nadawczo-odbiorcze oraz szereg złączy ogólnego przeznaczenia, przycisków i diod LED, które pozwolą na tworzenie i testowanie aplikacji sieciowych.

Zestaw DS-DPA-02 jest dwukrotnie większą wersją  DS-START-04 i ma sześć układów nadawczo-odbiorczych, dwa programatory i cztery płytki ewaluacyjne z zasilaniem bateryjnym. Do obu zestawów dodawane są w pendrive’y z oprogramowaniem i dokumentacją techniczną.

Korzystanie z gotowego i sprawdzonego standardu sieci, z gotowym protokołem transmisji danych i systemem operacyjnym węzłów pozwala inżynierom skupić się na docelowej aplikacji, abstrahując od niskopoziomowych warstw sprzętowych i komunikacyjnych. Nowe zestawy oferowane przez twórców standardu to świetny sposób na szybkie rozpoczęcie pracy.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze