[DŁAWIKI CHILISIN] Elementy indukcyjne a koszty projektu

Przy projektowaniu układów elektronicznych  przyjęło się nie zwracać większej uwagi na komponenty o mniejszym znaczeniu dla konstruktorów, którzy skupiają się na zaawansowanych układach analogowych i cyfrowych, np. mikrokontrolerach. Jednak przy spadających cenach tych ostatnich, komponenty, które niejako uzupełniają cały projekt, zaczynają mieć coraz większy wpływ na koszt całego układu. Kilka zwyczajnych dławików może stanowić większy koszt niż sam mikrokontroler.

Dlatego warto przy projektowaniu zwrócić uwagę na elementy indukcyjne, które obecnie również mogą konkurować jakością i sprawnością. Przykładem jest uznany producent – firma Chilisin.

 

Chilisin – komponenty indukcyjne z wysoką sprawnością

Chilisin Electronic – część grupy Yageo Corp. – jest uznanym na rynku dostawcą komponentów indukcyjnych opartych o materiały ferromagnetyczne i autorskie rdzenie wyższej sprawności produkowane na własne potrzeby w fabryce na Tajwanie.

Potencjał własnej produkcji i rozbudowany dział R&D daje efekt w postaci innowacyjnych materiałów, które trafiają szybko z laboratorium na linie produkcyjne.

 

Innowacyjny materiał

Innowacyjny materiał rdzenia elementów indukcyjnych od Chilisin pozwala zredukować rezystancję szeregową cewki o około 20% (bez zmiany gabarytów).

 

 

Rys. 1. Innowacyjna technologia Chilisin – materiał ferromagnetyczny.

   

 

Rys. 2. Porównanie rezystancji szeregowych dla elementów bazujących na klasycznym materiale ferromagnetycznym i  nowym-innowacyjnym.

 

 

Rys 3. Ulepszony materiał ferromagnetyczny pozwala zwiększyć prąd nasycenia Isat o kilkadziesiąt procent! (bez zmiany gabarytów).

 

Konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku są niejednokrotnie oparte na prostych technologiach nawoju miedzi na uniwersalny rdzeń ferrytowy, co ogranicza możliwości poprawy parametrów przez modyfikacje – innowacje w produkcie. Innowacyjne rozwiązania Chilisin odróżniają tego producenta od konkurencji. Dzięki temu  Chilisin stał się jednym z ważniejszych dostawców elementów indukcyjnych na światowym rynku, osiągając udział wartościowy ponad 5%.

 Jednymi z najbardziej popularnych elementów indukcyjnych są te dedykowane do układów zasilania. Ekranowane z rdzeniem ferrytowym od Chilisin są serie: HEI, SCDS, SDS, SLF, SDR, SDT, SFD, SFS, CPUS.

Szeroką gamę elementów indukcyjnych od Chilisin, w tym cewki i dławiki, można znaleźć w ofercie oficjalnego dystrybutora na Polskę – firmy JM elektronik: http://www.jm.pl/idm,868,kat,69,elementy-indukcyjne.html . Można też zapytać pod adresem: sprzedaz@jm.pl  

O autorze