Wysokomocowe trójliniowe złącze zasilania z zatrzaskiem zabezpieczającym

Firma Anderson Power Products (APP), specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości rozwiązań przemysłowych dotyczących zasilania elektrycznego, telekomunikacji i alternatywnych źródeł energii zaprezentowała nowe wysokomocowe złącza elektryczne – 3 Pole Mini PL. Trzy linie są wstanie przewodzić stałe lub zmienne napięcie do 600 V i prąd o natężeniu do 22 A.

Aby zapobiec przypadkowemu rozłączeniu, zastosowano specjalny zatrzask, uniemożliwiający wypadnięcie męskiej końcówki. Złącza można bezpiecznie dotykać, gdyż jest zgodne ze standardem UL1977. Wytrzymała obudowa jest  wodo- i pyłoodporna w najwyższym możliwym stopniu opisanym normą IP68 i ognioodporna zgodnie z normą UL94 V. Złącze spełnia też normę odporności na pogodę UL746C F1.

Do złącza można przymocować kable o przekroju od 0,25 do 3,30 mm2. Piny wykorzystują autorską technologię PowerMod, firmy APP i są pokryte cienką warstwą złota dla lepszego kontaktu elektrycznego.

Dystrybutorem produktów APP w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze