Najmniejsze na rynku czujniki ciśnienia firmy Honeywell

Nowe piezorezystywne czujniki są na bieżąco kalibrowane, także pod kątem temperatury w przedziale od 0oC do 50oC, przy pomocy zintegrowanego układu kompensującego. Próbki aktualizowane są na wyjściu czujnika z częstotliwością 1 kHz w przypadku odczytów analogowych i 2 kHz w przypadku odczytów cyfrowych. Nowe czujniki mogą mierzyć ciśnienie dowolnego niekorodującego i niejonizującego gazu i znajdą zastosowanie w medycynie, wentylacji, przemyśle a nawet w przedmiotach codziennego użytku takich jak pompowane materace czy automaty do kawy.

Rozmiary układów są miniaturowe: ich powierzchnia to 8 mm x 11 mm. W niektórych modelach obudowa czujnika wyposażona jest w rurkę ukierunkowującą wlot gazu, która mierzy 4,75 mm i może znajdować się z boku lub u góry obudowy. Od spodu znajdziemy 6 wyprowadzeń umożliwiających montaż. Dostępna jest także wersja bezpinowa oraz wersja z dwoma wlotami, pozwalająca na pomiar różnicowy.

Zakres mierzonych ciśnień jest bardzo szeroki, od 60 milibarów do 10 barów, i wyjątkowo dokładny. Producent deklaruje całkowity błąd pomiaru na poziomie +/- 1,5% w całym zakresie pomiaru i 0,25% nieliniowości pomiaru. Układy zasilane są napięciem 3,3 V lub 5 V. Do komunikacji z czujnikiem służą interfejsy I2C i SPI. Oprócz ciśnienia można też odczytywać temperaturę. Dostępny jest tryb uśpienia pozwalający zmniejszać zużycie energii, kiedy pomiary ciśnienia nie są potrzebne.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze