Konkurs na aplikację modułów IQRF – atrakcyjne nagrody i zniżki dla uczestników

IQRF Alliance – międzynarodowa społeczność z pogranicza nauki i przemysłu elektronicznego, zajmująca się rozwojem i wdrażaniem rozwiązań w ramach Internetu Rzeczy i komunikacji między urządzeniami w przemyśle, ogłosiła właśnie konkurs na najlepsze zastosowanie modułów bezprzewodowych IQRF. Uczestnicy mogą liczyć na duże zniżki przy zakupie wybranych zestawów deweloperskich a dla zwycięzców przewidziano nagrody, których łączna wartość wyniesie 3700 €.

Już samo zapisanie się do konkursu IQRF Wireless Challenge II pozwala na uzyskanie 30% zniżki na zestawy dla deweloperów DS-START-04 i DS-DPA-02. Zestawy te zawierają odpowiednio 3 lub 6 układów nadawczo-odbiorczych z serii TR-72D, wyposażonych w nadajniki o mocy 12,5 mW i system operacyjny IQMESH. W ramach zestawów deweloperskich otrzymamy także narzędzia niezbędne do rozwijania aplikacji: programator i debugger CK-USB-04A oraz uniwersalną płytkę ewaluacyjną DK-EVAL-04A pozwalającą na wykorzystanie zasilania bateryjnego i ułatwiającą dostęp do wyprowadzeń zewnętrznych układów TR-72D.

Dla osób, które prześlą organizatorom swój projekt, główny sponsor konkursu przygotował kupony zniżkowe na zakup dowolnych produktów IQRF o wartości 50 € lub 100 € w zależności od zastosowanego zestawu deweloperskiego.

Do konkursu można się zgłosić w jednej z dwóch kategorii: Developer lub Student. Kategoria studentów ogranicza tematykę projektu do zastosowań oświetleniowych. Co więcej mogą w tej kategorii startować jedynie Ci studenci, których uczelnie biorą udział w programie IQRF Smart School (do którego uczelnie mogą w każdej chwili z łatwością przystąpić).

Trudno zliczyć korzyści z wzięcia udziału w konkursie. Najlepsze projekty otrzymają wsparcie przy wdrażaniu swojego pomysłu na rynek od organizacji South Moravian Innovation Centre, zajmującej się łączeniem uniwersytetów z firmami. Dzięki zniżkom na zakup modułów można też tanio nabyć wysokiej jakości nowatorskie urządzenia IQRF i rozpocząć swoją przygodę z tą technologią. Będzie to również niepowtarzalna okazja dla prezentujących swoje umiejętności uczestników – najlepszym bowiem IQRF zaproponuje pracę. Liczni sponsorzy przygotowali nagrody rzeczowe dla wyróżnionych projektów o łącznej wartości 3700 €.

Zapisy trwają już od 1 listopada, a na przesłanie projektów uczestnicy mają cały miesiąc luty 2016 roku. Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu

O autorze