Nowe funkcje w ubieralnych monitorach aktywności Misfit Ambiq Micro

Układ Ambiq Micro ARM Cortex-M4 z jednostką FPU obsługuje trójosiowy magnetometr, wibracje i kolorowe diody LED umieszczone w Misfit Shine 2

Firma Ambiq Micro ogłosiła, że Misfit wybrał mikrokontrontroler Apollo do realizacji swego monitora aktywności i snu Misfit Shine 2.

Nowa generacja urządzeń Misfit Shine 2 oferuje nowe możliwości i funkcje bez utraty 6-miesięcznego czasu pracy na baterii – wartości stanowiącej rekord na rynku. Shine 2 śledzi aktywność i sen użytkownika bardziej dokładnie, wykorzystując trójosiowy akcelerometr i dodany w ten wersji trójosiowy magnetometr. Urządzenie przedstawia postęp i czas za pomocą pierścienia kolorowych świateł. Shine 2 motywuje użytkownika za pomocą funkcji Misfit Move – zachęca użytkownika do aktywności, wysyłając wibracje. W nowej wersji Shine 2 dostępne są również powiadomienia tekstowe oraz telefoniczne i cichy alarm wibracyjny.

Misfit Shine 2 jest również znacznie bardziej responsywny dzięki pojemnościowej technologii dotykowej. Synchronizacja jest szybsza, a zasięg Bluetooth – większy. 12 świateł emituje ponad 16 milionów kolorów – są one wystarczająco jasne, aby zobaczyć jej w pełnym słońcu.

Mikrokontroler Apollo oparty na 32-bitowym rdzeniu ARM Cortex-M4 z jednostką zmiennoprzecinkową (FPU) zapewnia w rzeczywistych aplikacjach typowo 5 do 10 razy mniejsze zużycie mocy, niż konkurencyjne mikrokontolery. Wysoka wydajność w stosunku do poboru mocy oznacza dłuższy czas pracy na baterii, stosowanie mniejszych baterii lub mniejszej ich liczby, jak też możliwość dodania nowych funkcji, które do tej pory nie były możliwe. Te cechy są bardzo ważne w elektronice ubieralnej i innych urządzeniach zasilanych z baterii.

Znaczące obniżenie poboru mocy było możliwe dzięki opatentowanej przez Ambiq technologii SPOT (Subthreshold Power Optimized Technology). Tym samym mikrokontrolery Apollo oferują najlepsze w swojej klasie parametry poboru mocy zarówno w trybie aktywnym, jak i w trybie uśpienia – co stanowi wyróżniającą cechę na rynku. Mikrokontrolery Apollo pobierają 34 uA/MHz podczas wykonywania instrukcji z pamięci Flash, a w trybie uśpienia pobierają prąd jedynie 140 nA.

Bransoletka Midfit Shine 2 będzie dostępna w sprzedaży w listopadzie w produkcji masowej. Jest przeznaczona na rynek detaliczny w okresie świątecznym.

O autorze