LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
SoM / SBC

Element14 rozszerza możliwości Raspberry Pi

Firma element14 podpisała z Raspberry Pi umowę na wyłączność z Raspberry Pi Trading. Umowa obejmuje usługi projektowe i produkcję dla klientów OEM, którzy tworzą projekty oparte na platformie technologicznej Raspberry Pi.

Ogłoszenie to stanowi odpowiedź na liczne prośby użytkowników o stworzenie zmodyfikowanych wersji płytek Raspberry Pi. Jest to kolejny etap współpracy między firmami element14 oraz Raspberry Pi Trading. Dzięki współpracy ze sprawdzonymi studiami projektowymi Embest i AVID technology oraz rozbudowanemu systemowi szkoleniowego Broadcom i Raspberry Pi Trading, element14 zyskał dostęp do ponad 200 inżynierów-projektantów, którzy ocenią potrzeby klientów i dostarczają zmodyfikowane wersje projektów opartych na Raspberry Pi zgodne z ich wymaganiami.

Porozumienia otwiera możliwości dostosowania platformy Raspberry Pi do konkretnych potrzeb określonych przez klientów z wielu branży. Przykładowe zastosowania obejmują internet przedmiotów (IoT), zarządzanie energią, przemysł i urządzenia użytkowe. Dzięki zaletom Raspberry Pi – łatwości programowania i możliwości współpracy z fizycznymi urządzeniami oraz możliwości modyfikacji platformy sprzętowej –  można będzie łatwo tworzyć systemy na komercyjną skalę.

Modyfikacje mogą obejmować zmianę rozmieszczenia elementów na płytce, dodanie nowej funkcjonalności oraz zmianę interfejsów i konfiguracji pamięci. Przewidywane wielkości zamówień dla zmodyfikowanych płytek będą zaczynały się od 3000-5000 sztuk w zależności od zakresu zmian.

Claire Doyle, kierująca wdrożeniem Raspberry Pi w firmie element14, mówi: „Ta współpraca pozwoli rozszerzyć zasięg produktów element14 na klientów OEM, pozwalając im zmodyfikować dowolną płytkę Raspberry Pi w celu przystosowania do konkretnego projektu. To ważne przedsięwzięcie dla Raspberry Pi, Broadcom i przemysłu jako całości – procesory aplikacji Broadcom pojawią się na rynku w dużej liczbie jako element przedmiotów użytkowych.”

Więcej informacji o porozumieniu oraz możliwościach modyfikacji Raspberry Pi można uzyskać na stronie http://www.element14.com/custompi,

Autor: element14